Pauls Timrots asi reaģē uz priekšlikumu par sodu +1 kilometru stundā; atklājas slēptas detaļas šajā priekšlikumā

Izskanējušas runas, ka turpmāk autovadītājiem policija piemēros sodu, ja atļautais braukšanas ātrums tiks pārsniegts jau par vienu kilometru stundā. Raidījums “Zebra” skaidroja, vai tā patiešām būs?

Raidījuma vadītājs Pauls Timrots atgādināja, ka pagaidām šādas izmaiņas normatīvajos aktos vēl nav pieņemtas – šāds priekšlikums, ka naudas sodu par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu varētu piemērot arī par ātrumu, kas atļauto pārsniedz par desmit kilometriem stundā, izskanējis vien Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas pārstāvju diskusijā, līdz ar to vēl neko nenozīmē, raksta zinas.tv3.lv

Timrots norāda, ka priekšlikums sacēlis lielu jezgu autovadītājos, un, viņaprāt, tas ir ļoti stulbs priekšlikums.

Lasi vēl: ”Bērni guļ uz grīdas”: ieejot kādā no Rīgas mitekļiem paveras briesmīgs skats

Salīdzinot publiski pieejamos datus par fotoradaru izvietojumu Latvijā un avārijām to tuvumā, secināms, ka gar fotoradariem cilvēki brauc prātīgi, avāriju tur ir maz. “Kāpēc mums vajag vēlreiz raustīt mehānismu, kurš ļoti labi strādā un savu mērķi ir sasniedzis?” neizpratnē ir Timrots.

Pētot atbraucēju ātrumu uz Rīgas apvedceļa, Timrots secina, ka vairums tobrīd garāmbraucošo mašīnu ievēro atļauto braukšanas ātrumu un, visticamāk, to spidometrā rādās lielāks uzņemtais braukšanas ātrums nekā realizētā. Viņš secina, ka ir atsevišķi autovadītāji, kas brauc divreiz ātrāk par atļauto braukšanas ātrumu un arī rada avārijas situācijas.

Nav izprotams, kā, uzliekot sodu par vienu pārsniegtu kilometru atļautā ātruma stundā, izdotos ierobežot tos, kas nesas?

“Vienkārši sačakarēsim dzīvi 90% autovadītāju, kuri, drošības pēc, brauks vēl lēnāk – ar 80 kilometriem stundā, lai tikai nepieļautu kļūdas, bet tie, kas nesas, tie arī nesīsies,” norāda viņš, ziņo zinas.tv3.lv.

Lasi vēl: Uzmanību: No šodienas šajā publiskajā vietā drīkstēs ieiet TIKAI ar FFP2 respiratoriem

Tas vēl vairāk saraustīšot satiksmes plūsmu un cerēto mērķi nesasniegs, ko varētu paveikt tas, ja orientēties tieši uz to šauro šoferu grupu, kas nekaunīgi regulāri pārsniedz atļauto ātrumu – jāpalielina policiju patruļu skaits uz ceļiem, jādomā, lai sodi būtu efektīvi un tiktu piešķirti, secina “Zebra”.

Zinas.tv3.lv

loading...

Leave a Comment