No oktobra būs lētāka apkures maksa, tomēr ne visiem Latvijas iedzīvotājiem – kuriem?

Tikko tika paziņot priecīga vēsts, ka no šī gada oktobra būs lētāka apkures maksa, tomēr ne visiem Latvijas iedzīvotājiem. Noskaidrosim, kuriem. 

Dzīvojot daudzdzīvokļu ēkā, ir jāatzīst un jāsamierinās ar visā ēkā izmantoto apkures sistēmu – iespējas ir ierobežotas. Taču, ja cilvēks dzīvo privātmājā vai gatavojas tik nozīmīgai pārejai, vēlams jau laikus padomāt, kura apkures sistēma būtu piemērotākā un ekonomiski izdevīgākā mājoklim.

Kā stāsta dažādu pašvaldību pārstāvji, izskanējis, ka šosezon būs apkures izdevumu samazinājums gan šķeldas, gan dabasgāzes cenu krituma dēļ. Lai gan izmaksas var atšķirties atkarībā no laika apstākļiem, būtiskas svārstības nav paredzamas.

Turklāt daži pakalpojumu sniedzēji ir samazinājuši savu atkarību no K.r.i.e.vi.j.a.s. gāzes, kā kurināmā avotu izmantojot šķeldu. Tuvojas apkures sezonas sākums, kas parasti notiek septembra beigās vai oktobrī. Šīs sezonas iespējamā pieejamība ir atzīta vairākās Vidzemes pašvaldībās.

Lasi vēl: Zvaigznes atklāj 4 zodiaka zīmes, kuras no 5. septembra skars biedējošs karmas šāviens

“Madonas apkures izmaksas būs zemākas nekā pavasarī, jo energoresursu cenas 2022. gada beigās ir radījušas problēmas mums visiem. , jeb 74,74 eiro par megavatstundu,” sacīja Madonas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēre.

Tomēr jāatzīmē, ka Valmierā siltumenerģijas tarifs, sākot ar oktobri, pieaugs par 2,3%. Turklāt arī pakalpojumu sniedzējs Cēsīs, Valmierā un Siguldā apliecinājis, ka cenas kļūst stabilākas.

Leave a Comment