No 1.aprīļa pieņemts jauns likums attiecībā uz depozītu sistēmu: ”Dalības maksas pieaugums”

Šodien tika zināms, ka no 1.aprīļa stājas spēka jauns likums kas attiecas uz depozītu taru. Dalības maksa stāsies spēkā š.g. 1.aprīlī. Lūk, kas jāzina! 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izvērtējusi un apstiprinājusi SIA Depozīta Iepakojuma Operatori depozīta sistēmas dalības maksas septiņiem dažādiem iepakojuma veidiem.

Biedru nauda stāsies spēkā šī gada 1.aprīlī, un tā attieksies uz depozīta iepakotājiem – dzērienu ražotājiem un izplatītājiem, kuri laiž tirgū Latvijas tirgū iepakotos dzērienus, kuriem noteikta obligāta dalība depozīta sistēmā.

Tas neietekmē depozīta maksu EUR 0,10 par depozīta iepakojuma vienību, ko pircējs maksā pirkuma brīdī. Depozīta sistēmas dalības maksa ir maksa, ko depozīta iepakotājs maksā depozīta sistēmas operatoram par piekļuvi depozīta sistēmai.

Ar dalības maksu iepakotāji sedz tikai daļu no izmaksām, kas saistītas ar depozīta sistēmas uzturēšanu; atlikumu sedz ieņēmumi, kas gūti no pārstrādei un reģenerācijai sagatavotā depozīta iepakojuma realizācijas, kā arī nesamaksātās depozīta maksas par iepakojumu, kas netiek atgriezts sistēmā.

Lasi vēl: “Nauda peldēs jūsu rokās – bagātība gaida trīs zodiaka zīmes”; Vai tu esi šo zīmju vidū

Dalības cena pieaug visiem iepakojuma veidiem, izņemot alumīnija kārbas. Tas ir tāpēc, ka alumīnijs ir vērtīgs materiāls, ko var pārstrādāt neierobežotu skaitu reižu. Tāpēc alumīnija kārbu depozīta sistēmu var pilnībā finansēt no citiem avotiem, piemēram, ieņēmumiem no savākto kārbu pārdošanas.

 

loading...

Leave a Comment