Lai arī parastais galda sāls var tikt izmantots kā nezāļu apkarošanas līdzeklis, situācijās, kad šķembu piebraucamais ceļš ir pārņemts ar biezu un spītīgu nezāļu kārtu, akmens sāls ir daudz spēcīgāka un ilglaicīgāka alternatīva.
Sāls (nātrija hlorīds) izraisa osmotisku stresu – tas burtiski „izsūc” ūdeni no augu šūnām. Rezultātā: augs vairs nespēj uzņemt ūdeni no augsnes, lapas un saknes izkalst, augs galu galā nokalst.
Uz šķembaina ceļa (kur auglīga augsne jau ir minimāla) sāls ilgi saglabājas virskārtā, jo nav organisko vielu, kas to sadalītu, tā nomāc jaunu nezāļu dīgšanu un traucē sakņu attīstību. Šķembainās vai grants vietās parasti neaug vēlami augi, tāpēc: sāls lietošana nerada lielu risku nejauši sabojāt zālienu, dārzeņus vai puķes, to var drošāk izmantot nekā, piemēram, dārzā vai dobes tuvumā.
“Šis ir visātrākais un visefektīvākais veids, kā uz visiem laikiem atbrīvot piebraucamo ceļu no nezālēm,” piebilst eksperte.
Arī dārzkopības speciālisti no Joe’s Lawn Care piekrīt šai pieejai, raksturojot akmens sāli kā “ārkārtīgi iedarbīgu un pilnīgi dabīgu nezāļu iznīcinātāju, kas lieliski piemērots šķembu segumu attīrīšanai no augiem.” Tas ne tikai strādā efektīvi, bet arī neprasa ķīmiskas vielas, padarot to par videi draudzīgu izvēli.
Piesardzības pasākumi
Nelieto pārmērīgi! Liels sāls daudzums var ilgstoši padarīt augsni neauglīgu un kaitēt apkārtējai videi. Neizmanto ūdens tuvumā, jo sāls var ieskaloties gruntsūdeņos vai dīķos un kaitēt dzīvībai ūdenī. Nelieto uz betona vai bruģa, jo sāls var veicināt virsmas bojāšanos vai izsālēšanu.
Tevi noteikti interesēs
- Pat vecs padomju laika skapis nesmirdēs pēc pelējuma – veids, kā atrisināt problēmu minūtes laikāby Anete Šalte
- Šis senlaicīgais līdzeklis acumirklī iznīcinās siseņus – kaitēklis vairs nekad neatgriezīsiesby Anete Šalte
- Zeltaini kraukšķīgās kabaču pankūkas 20 minūtēs – izskatās lieliski, garšo vēl labākby Elans Zvaigzne