Metālterapija: kā un ko ārstē alumīnijs


Grūti noticēt, ka šis neizskatīgais metāls, kuru savulaik ar filozofijas akmens meklēšanu pārņemtie alķīmiķi atklāja pavisam nejauši, tālajos viduslaikos bijis ļoti populārs un dēvēts par alķīmijas karali.

Savukārt īstie karaļi lika sev darināt alumīnija rotaslietas un maksāja par tām zeltā. Par smalku toni tika uzskatīti arī alumīnija galda piederumi. XX gadsimtā pret alumīnija traukiem stingri iestājās zinātnieki. Un ne bez pamata.

Viņi bija atklājuši, ka, gatavojot alumīnija traukos skābos kāpostus, sālījumus, marinādes, piena ēdienus un ievārījumus vai arī uzglabājot tajos putraimus, sāli un cukuru, alumīnija daļiņas noārda skābi, kas regulē enerģijas maiņu organisma šūnās. Šajos gadījumos šūnas sāk dalīties haotiski, un rezultātā sāk veidoties dažādi audzēji.

Alumīnijs ir derīgs nevis virtuvei, bet gan ārstniecībai. Šis dziednieciskais metāls paātrina maiņas procesus (tātad – palīdz arī notievēt), pastiprina prāta aktivitāti, uzlabo perifēriskās nervu sistēmas darbību.

Izmantojot metālterapijā alumīniju, var izārstēt hroniskas bronhu un plaušu slimības.

* Četras alumīnija plāksnītes (3-4 cm diametrā) uzkarsē sausā siltumā līdz 30-40 grādiem (piemēram, pieliekot termoforam vai sildītājam, bet nekādā gadījumā neizmantot ūdeni, jo tas “iedarbina” metālā kaitīgos procesus).

Divas uzkarsētās plāksnītes pieliek plaušu augšgalu apvidum un tur, līdz tās atdzisušas. Tad tās noņem un pieliek nākamās divas, bet jau nedaudz zemāk un attālāk vienu no otras. Atkārtojot šo procedūru vairākas reizes, pakāpeniski ar plāksnītēm jāsasniedz plaušu gali.

Uzmanību! Plāksnītes nedrīkst likt uz krūšgaliem un sirds apvidū.

Pēc procedūras plāksnītes pusstundu tur zem tekoša ūdens, pēc tam obligāti noslauka sausas. Ārstēšanās jāsāk augoša mēness pirmajā ceturksnī. Procedūru veic katru otro dienu, kurss – 12 procedūras.

Leave a Comment