Kas veidoja Latvijas sabiedrību Atmodas laikā un pirmajos neatkarības gados? Cik spēcīga ietekme bija kopīgajai cīņai pret Daugavpils HES celtniecību?
Kā veidojās sabiedriskie mediji pēc padomju cenzūras? Laikmeta liecinieki ir kā grāmatas, kuras varam izlasīt un uzdot savus jautājumus.
Pasākums notiks 12.oktobrī, plkst.18.30 Lipkes memoriālā, Ķīpsalā; ieeja brīva.
Dainis Īvāns ir plaši pazīstams latviešu politiķis un žurnālists, Atmodas laika aktīvists un Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs. Viņa cīņa pret Daugavpils HES celtniecību bija pamatīgs risks padomju laikā, Daiņa Īvāna uzsāktajiem protestiem pret Daugavpils HES būvniecību bija milzīga nozīme Latvijas neatkarības atgūšanā un sabiedrības iesaistē.
Rita Ruduša ir žurnāliste, grāmatas “Pagrīdes citādība” un dokumentālās filmas “Homo Sovieticus” scenārija autore.
Filmā viņa meklēja atbildi uz jautājumu, kādēļ 30 gadus pēc PSRS sabrukuma daļa no mums jūt nostalģiju pēc pagātnes? Rita laikrakstā “Diena” un radio “Brīvā Eiropa”, gan Atvērtās sabiedrības fondā un Baltijas Mediju izcilības centrā, bet visnesenāk – LTV programmu daļas direktores amatu. Viņa padziļināti pētījusi sabiedrisko mediju dzimšanu neatkarīgajā Latvijā.
“Dzīvā bibliotēka” muzejā ir drosmes stāsti mūsu kopīgajai nākotnei, atmiņas par laikiem, kad cilvēkiem bija dūša darīt kaut ko jaunu un savu!