Kopš sāku ievērot dažus noteikumus attiecībā uz veļas mašīnu, tā vispār vairs nelūza un nebija nevienas problēmas

 

Katru dienu gandrīz katrai saimniecei nākas nodarboties ar veļas mazgāšanu. Tāpēc mēs ļoti iesakām iepazīties ar šiem 12 svarīgajiem noteikumiem, kas jāievēro, lai mazgāšana būtu efektīva un droša!

 

Lūk mūsu padomi:

Atcerieties rūpēties arī par savu veļas mašīnu!

Tas ir būtiski ne tikai tās kalpošanas laika pagarināšanai, bet arī, lai novērstu nepatīkamas smakas un baktēriju vairošanos. Pēc lietošanas vienmēr atstājiet durtiņas atvērtas, bet pulvera nodalījumu regulāri izmazgājiet.

Lasi arī: Šīm zvaigžņu zīmēm veiksies 2024. gada decembrī un tās tiks pie burvīgām iespējām, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti

Protams, tagad daudzās veļas mašīnās ir iestrādāta speciāla funkcija centrifūgas attīrīšanai, taču, ja jums nav palaimējies kļūt par šīs funkcijas īpašnieci, tad jums ir tas liktenis tīrīt to ar rokām.

Taču, par laimi ir viena maza viltība, kas palīdzēs jūsu veļas mašīnai būt labā stāvoklī ilgu laiku: centieties vismaz vienreiz gadā izlaist mašīnu pavisam tukšu, obligāti režīmā, kuram ir visaugstākā ūdens temperatūra, pievienojot pulvera nodalījumā puslitru parastā etiķa!

 

Nevajag pārbāzt veļas mašīnu ar milzīgu daudzumu veļas

Protams, kad jūs pērkat veļas mašīnu, jūs cenšaties nopirkt tādu, kas uzreiz var izmazgāt 5 kg drēbju. Taču, pasaudzējiet to vismaz sākumā, jo centrifūga vienkārši var neizturēt tādu slodzi, lai arī kas būtu rakstīts mašīnas komplektācijā. Jā, un arī drēbes tad neizmazgāsies pietiekoši labi, lai arī kā jūs to vēlētos.

Beidziet lietot mīkstinātāju kad jūs mazgājiet dvieļus! Tas vienkārši nav vajadzīgs!

Lietojot mīkstinātāju, dvieļi vienkārši zaudē savu spēju uzsūkt mitrumu dabiskā veidā. Un, kā jūs saprotiet, dvieļiem tas nebūt nav labi.

 

Iemāciet sevi mazgāt zeķes atsevišķi no citām drēbēm

Iegādājieties speciālo sietiņu, kas palīdzēs izvairīties no zeķu pazušanas. Pamēģiniet, un jūs darīsiet tikai tā!

 

Spilvenus un segas vajag mazgāt divas reizes

Pēc mazgāšanas ar pulveri, izmazgājiet gultas veļu vienkārši ar tīru ūdeni. Tas palīdzēs atbrīvoties no uzmācīgās pulvera smakas un izskalos lieko pulveri, kas var izraisīt niezi un alerģiju.

 

Peldkostīmus mazgājiet tikai ar rokām!

Elastāns, no kura tad šuj peldkostīmus, un visi citi materiāli, kas ir līdzīgi pēc sava sastāva, pēc mazgāšanas veļas mašīnā izstiepjas. Šādus izstrādājumus iesaka mazgāt ar rokām un vēsā ūdenī.

 

Aizmirstiet par hloru!

Veikala plauktos ir tik daudz dažādu pulveru un traipu tīrītāju katram maciņam!  Mūsdienu ķīmija ļauj iztīrīt praktiski jebkuru traipu. Atstājiet hloru pašam smagākajam gadījumam, ja jau neviens līdzeklis nav ticis galā ar problēmu.

 

Pirms mazgāšanas vienmēr attaisiet visas pogas un spiedpogas

Protams, ja jūs negribat tās šūt atpakaļ, jo mazgāšanas laikā tās viegli var notrūkt!

 

Visiem rāvējslēdzējiem pirms mazgāšanas ir jābūt aiztaisītiem

Pirmkārt, tie var sabojāt pārējās drēbes, un, otrkārt, mazgāšanas laikā tie var sabojāties un zobiņi vairs neturēsies kopā.

 

Vairāk pulvera nenozīmē labāk!

Pulveri nevajag bērt pārāk daudz, citādi jūs pakļaujiet sevi liekam ūdens patēriņam. Mazgāšanas līdzeklis kārtīgi neizskalosies un uz drēbēm paliks traipi un jums nāksies mazgāt vēlreiz…

 

Neberziet drēbes pārlieku cītīgi

Mazgājot ar tādu sparu apnikušo traipu, jūs vienkārši riskējiet sabojāt audumu un sabojāt lietu pavisam. Sliktākajā gadījumā, izmantojiet traipu tīrītāju, viegli paberzējiet ar traipu salveti, ne vairāk!

Neslinkojiet izšķirot veļu!

Un tas neattiecas tikai uz veļa šķirošanu pēc krāsām. Pievērsiet uzmanību arī audumiem! Tas ir jāzina un jāiegaumē katrai saimniecei!

Zinot šos 12 likumus jūs ne tikai pasargāsiet savu veļas mašīnu un mīļāko apģērbu, bet arī pasaudzēsiet nervus un ietaupīsiet ne mazums naudas! Padalieties ar šiem padomiem ar saviem draugiem un paziņām un rakstiet komentārus, kā jums veicas mazgāšana! Kādam tas var noderēt!

Leave a Comment