Pulēšanas vietā izmantojiet aizsardzības sistēmas
“Centieties neizmantot auto virsmas dziļo pulēšanu, jo šī metode paredz daļēju auto krāsas aizsargkārtas noņemšanu,” skaidro “Inchcape Motors Latvija” Pēcpārdošanas daļas vadītājs. Daudz efektīvākas būs modernās speciālās aizsardzības sistēmas, piemēram, “GardX”. Tās ir jaudīgas nanotehnoloģijas, kas virs auto ārējā krāsojuma izveido vēl vienu aizsargslāni.
“Ja pētīsiet auto krāsojumu mikroskopā, tad redzēsiet diezgan daudz nepilnību un nelīdzenumu. Krāsai novecojot, šie nelīdzenumi turpinās piesaistīt sārņus no apkārtējās vides, tā pasliktinot krāsojumu, izraisot oksidēšanos un izbalēšanu,” tā Pavlovs. Tikmēr “GardX” krāsas aizsardzības sistēma veido pastāvīgu un blīvu krāsojuma virsējo slāni, kas vienlaikus aizpilda nelīdzenumus, tā radot ārkārtīgi gludu, spožu un spēcīgu aizsargpārklājumu. Šādi apstrādātu auto vēl ilgi nevajadzēs pulēt, jo aizsargslānis saglabāsies arī pēc spēkrata mazgāšanas.
Neatstājiet auto zem “lipīgiem” kokiem
Ja vasarā auto atstāj zem apsēm vai liepām, tad diezgan bieži tās virsmu klāj plankumi. Saulē mašīna uzsilst, kļūstot teju par cepešpannu, tāpēc dažādi šo koku ziedi, spurdzes vai sveķainie izdalījumi piekalst pie automašīnas, bet tos ar tradicionālajiem līdzekļiem ir ļoti grūti nomazgāt.
Neļaujiet putniem uzdarboties
Putni bieži vien sabojā šoferīšu garastāvokli, atstājot savus “autogrāfus” uz nule nomazgātas mašīnas. “Runājot par šo situāciju, svarīgākais padoms ikvienam autovadītājam – nepieļaujiet, ka putnu izkārnījumi uz virsbūves atrodas ilgstoši, jo tie saēd krāsu,” brīdina Pavlovs.
Ja putna “nodarījums” uz automašīnas ir salīdzinoši svaigs, to vislabāk var nomazgāt ar gāzētu minerālūdeni un mikrošķiedras salveti. Gāzēts minerālūdens ierosinās karbonizāciju, tas savukārt mainīs ķīmisko procesu, kas norisinās, putna izkārnījumiem nokļūstot uz krāsotās virsmas.
Tiesa, iepriekš minētā metode noderēs vien tad, ja lidonis jūsu auto ir sasmērējis nesen, proti, izkārnījumi nav izžuvuši. Diemžēl bieži vien autovadītāji putnu atstātos traipus pamana krietni vēlāk. Arī šajā situācijā var palīdzēt “GardX” līdzeklis izkārnījumu notīrīšanai, kas palīdzēs pilnībā likvidēt plankumus, atjaunojot iepriekšējo aizsardzību skartajā vietā.
Ievērojiet distanci
Novietojot mašīnu šaurā stāvvietā, vienmēr sekojiet līdzi attālumam starp jūsu un blakus esošo auto – tam jābūt tik lielam, lai spēkrata durvis varētu pilnībā atvērt. Tas mazinās risku, ka, izkāpjot vai iekāpjot mašīnā, atvērtās durvis skars otra auto virsbūvi, to saskrāpējot.
Nelieciet neko uz automašīnas
Centieties izvairīties no dažādiem mehāniskiem bojājumiem, ko rada somas, maisiņi, kastes un citi priekšmeti, kurus tik daudzi autobraucēji labprāt novieto uz bagāžas nodalījuma vai motora pārsega. “Ir šoferi, kuri, mainot riepu, mēdz rezerves riepu atbalstīt pret mašīnu, taču to nekādā gadījumā nedrīkst darīt. Tā var sākt ripot un saskrāpēt auto sānus,” skaidro eksperts.
Labāk uz automašīnas neko nelikt, negulties uz tās pārāk spēcīgi un neko pret spēkratu neatbalstīt, tad mazināsies virsmas bojājumu riski. Pie tā ir jāradina gan sevi, gan arī auto pasažierus.
Tevi noteikti interesēs
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa