Kā saglabāt auto krāsu gluži kā jaunu? Iesaka eksperts

Spēkrata krāsojums teju katram tā īpašniekam ir diezgan svarīgs, jo nosaka gan auto izskatu, gan vērtību. Mašīnas virsmu nemitīgi ietekmē dažādi ārējie apstākļi – saule, smiltis, netīrumi, putekļi, sāls, koki, putni un ķīmiskās vielas, tāpēc “Inchcape Motors Latvija” Pēcpārdošanas daļas vadītājs Leonīds Pavlovs stāsta, kā saglabāt auto krāsojumu spīdošu un gluži kā jaunu.

“Jāatceras, ka automašīnas karkass ir no metāla un tas vienmēr rūsēs. Arī krāsojums nav tanka bruņas. Vides nelabvēlīgā ietekme nozīmē tikai to, ka mašīnai ir nepieciešama papildu aizsardzība, it sevišķi, ja vēlaties saglabāt tās izskatu “svaigu” iespējami ilgāk,” uzsver Pavlovs.

Pēc viņa sacītā, šo mērķi palīdzēs sasniegt regulāra apkope, pareiza mazgāšana un, galvenais, atbilstošu aizsarglīdzekļu izvēle un lietošana. Lūk, vēl daži eksperta ieteikumi jūsu dzelzs rumaka spožuma saglabāšanai un uzlabošanai.

Pareiza un regulāra auto mazgāšana

“Šķiet, tā ir pati par sevi saprotama lieta, taču arī šeit autovadītāji mēdz kļūdīties,” piebilst Pavlovs.

Auto ir jāmazgā ar šim nolūkam paredzētajiem līdzekļiem, nevis, piemēram, ar trauku mazgāšanas šķidrumu. “To kategoriski nedrīkstētu darīt, jo trauku mazgāšanas šķidrumā ir vielas, kas šķīdina taukus, un tās nelabvēlīgi ietekmē auto krāsojuma aizsargkārtu,” skaidro eksperts.

Tāpat viņš iesaka pie auto piekaltušos netīrumus tīrīt tikai ar mitru lupatiņu vai sūkli, jo pretējā gadījumā mikroskrāpējumi ir praktiski garantēti. Nevajadzētu arī pieļaut, ka spēkrats ilgstoši ir netīrs, jo tad nākamajā apkopē tā savešanai kārtībā vajadzēs krietni vairāk laika un līdzekļu.

Neizmantojiet vecas lupatas

Nemazgājiet un neslaukiet auto ar vecām lupatām, jo ilgajā kalpošanas laikā tajās ir sakrājušās smiltis un citas abrazīvas daļiņas, kuras var saskrāpēt auto virsmu. Tas attiecas arī uz papīra dvieļiem. Labāk izmantojiet mikrošķiedras lupatiņas.

Lai lasītu raksta turpinājumu un iegūtu vēl labas idejas, šķiriet nākamo lapu!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru