Monitora novietojums
Ja strādā ar datoru, tad monitoram ir jābūt novietotam tavu acu augstumā un aptuveni rokas stiepiena attālumā no tevis.
Krēsls
Tev būs nepieciešams krēsls, kas atbalsta muguru un gurnus. Svarīgākais ir visu laiku atrasties ērtā pozā. Pareiza krēsla izvēle atbrīvos tevi no muskuļu sasprindzinājuma, kā arī lieki neatņems tev enerģiju.
Ļauj acīm atpūsties
Ir jādomā arī par acu muskuļiem – ļauj acīm uz kādu mirkli novirzīties no datora ekrāna – paskaties ārā pa logu, aizver acis uz brīdi – dienas laikā tās jāatpūtina vairākas reizes!
Domā par savām rokām
Arī rokas nogurst – ja tev ir daudz jāraksta ar roku, kā arī tad, ja strādā ar datoru. Līdzko sajūti diskomfortu, tas nozīmē, ka rokas ir jāatpūtina – paapļo tās, ļauj uz brīdi tām nedarīt neko. Rakstīšanai izvēlies pēc iespējas ērtāku pildspalvu, kā arī mēģini iegādāties pēc iespējas ērtāku datorpeli.
Noņem spiedienu no locītavām
Ilgi rakstot ar datoru, tavas locītavas saņem kārtīgu spiedienu. Lai tās visu laiku nebūtu jātur gaisā un lieki jānomoka, nodrošini mīkstu atbalstu. Tā tev tās nebūs tik bieži jākustina un jāloka, kā rezultātā tās mazāk nogurs.
Visām lietām uz galda jāatrodas rokas stiepiena attālumā
Visas lietas, kuras bieži izmanto, novieto rokas stiepiena attālumā – telefonu, datora klaviatūru – tas palīdzēs ietaupīt enerģiju un neizdarīs papildus slodzi uz muskuļiem.
Kusties…daudz!
Dienas laikā, it īpaši ja tev ir sēdošs darbs, ir nepieciešams kustēties. Un ne tikai pusdienu pārtraukumā un tualetes pauzēs – centies pēc iespējas vairāk staigāt apkārt, ik pa laikam piecelies kājās, izstaipies, lai tavi muskuļi nesāk “atrofēties”. Izstaigāties vajadzētu aptuveni divas, trīs reizes stundas laikā.
Avots: womansday.com