Ieva Akuratere nakusi klajā, vai “Pērkonā” Kulakova vietā būs cits mūziķis

“Perkons” ir viena no ievērojamākajām un ietekmīgākajām latviešu rokgrupām, kas ir bijusi aktīva kopš 1980. gadiem. Šī grupa ir ieguvusi lielu popularitāti Latvijā un arī citur pasaulē, pateicoties savai unikālajai mūzikai un tekstiem, kas bieži satur politisku un sociālu saturu.

Perkons, kura nosaukums latviešu valodā nozīmē “pērkons” vai “dzelme”, tika dibināta 1981. gadā, sākotnēji kā mākslinieku kolektīvs, kas apvienojās, lai radītu mūziku, kas atspoguļotu Latvijas jauniešu uzskatus un vērtības tolaik padomju okupācijas apstākļos.

Grupa guva popularitāti ar saviem dziesmu tekstiem, kas bieži vien bija kritiski pret komunistisko režīmu, un mūzikas stilu, kas apvienoja rokmūziku ar folkloru un citiem latviešu mūzikas elementiem. Viens no grupas populārākajiem albumiem ir “Pūt, vējiņi!” (1988), kas ieguva plašu atzinību un kļuva par latviešu rokmūzikas klasiku.

Kaut arī grupa pārtrauca aktīvo darbību 1997. gadā, tās ietekme un mantojums paliek spēcīgs Latvijas mūzikas un kultūras ainā. Perkons joprojām ir kultūras ikona un tās dziesmas regulāri tiek izpildītas un ierakstītas jaunām paaudzēm, saglabājot grupas mūzikas mantojumu dzīvu.

Jau minējām ,ka 65 gadu vecumā negaidīti mūžībā aizgājis iemīļotais latviešu komponists, multiinstrumentālists un grupas “Pērkons” dibinātājs Juris Kulakovs.

Pārbaudi savas zināšanas par Latviju!

Gribam noskaidrot tavas zināšanas par Latviju! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies jautājumos par mūsu valsti!

1 / 2

Kurš ir Latvijas himnas autors?

2 / 2

Kas bija attēlots uz 5 latu naudaszīmes?

Your score is

Ieva Akuratere nākusi klajā, vai “Pērkonā” Kulakova vietā parādīsies cita mūziķs.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment