Gredzens visam mūžam. Kādu cēlmetālu izvēlēties laulības simbolam?

Aizvien populārāki un pieprasītāki kļūst rozā zelta gredzeni. Tie savu krāsu ir ieguvuši pateicoties zelta un vara sakausējumam. Vistīrākā rozā zelta gredzenus var iegūt ar 18 karātiem – tā saturā ir 75% zelta, 25% vara, bet dažkārt var būt piejaukts arī nedaudz sudraba. Katrs uzņēmums piedāvā savu rozā zelta gredzenu nokrāsu, bet tas viss ir atkarīgs no metālu sakausējuma formulas, ko zīmoli parasti neatklāj.

Platīns ir spēcīgākais juvelierizstrādājumu metāls, izturīgs pret bojājumiem. Ja vien jūsu ģimenes budžets to ļauj, tad šī būs lieliska izvēle.

Pallādijs ir ļoti līdzīgs platīnam, taču pieejamāks. Abi cēlmetāli ir vienādi sudrabaini, ar pulētu virsmu un hipoalerģiskām īpašībām.

Pieejamākais baltā metāla izstrādājums ir sudrabs. Sudraba rotas lietas parasti ir 92,5% tīra sudraba, un bieži vien uz gredzena ir prove “925”, kas nozīmē, ka juvelierizstrādājums satur 925 tūkstošdaļas sudraba.

Alternatīvie metāli

Titāna gredzeni ir viegli, ar spožu pelēku toni un īpašu uzmanību ieguvuši vīriešu laulību gredzenu vidū. Lai gan metāls ir viegls, tas ir ļoti izturīgs.

Volframa gredzeni ir tērauda krāsas metāls, kas piedāvā ilgstošu spīdumu. Līdzīgi kā titāns, arī volframs ir ļoti izturīgs un īpaši populārs vīriešu laulību gredzenu vidū.

Kobalta gredzeni ir jaunākā tipa sakausējums, kas ir ļoti ciets, baltā krāsā un izturīgs pret nodilumu. Šis metāls ir smagāks nekā titāns un volframs, tāpēc tas ir ideāli piemērots tiem, kas meklē masīvus gredzenus. Kobalts ir četras reizes izturīgāks par platīnu, tāpēc tā ilgmūžība ir garantēta.

Leave a Comment