Eksperimenta interpretācija
Zinātnieki piedāvā vairākus novērotās parādības skaidrojumus. Teorija, ka speciālistiem ir izdevies notvert mirkli, kad dvēsele atstāj ķermeni, ir tikai viena no nedaudzajām.
Viens no zinātniekiem, Lakhmirs Čavla apgalvo, ka šis fenomens esot saistīts ar neironu nāvi, kuriem tāpat kā minibaterijām ir neliels elektriskais lādiņš un pēc cilvēka nāves tie sāk izlādēties.Šis process aizņem tieši 15-30 minūtes pēc sirdsdarbības apstāšanās.
Pensilvānijas universitātes zinātniekam Lansam Bekeram ir atšķirīgs viedoklis. Viņš uzskata, ka neironi mēģina “iedarbināt” apstājušos sirdi un “augšāmcelt” cilvēku, kas dažreiz arī izdodas – klīniskas nāves gadījumos. Starp citu, tā sauktais klīniskās nāves “otrais termiņš” (pagaidu slieksnis, kad sirds vēl var atsākt darboties) ir tieši vairākus desmitus minūšu ilgs.
Lasi vēl: Gudras saimnieces iemācījušās darīt tā, lai viņu naudas koki ziedētu
Neparastāku, lai gan ne mazāk ticamu teoriju izvirzījis pētnieks Stjuarts Hamerofs no Arizonas universitātes. Viņš uzskata, ka pēcnāves smadzeņu aktivitātes brīdī cilvēka apziņa “pārrakstās” Visuma informācijas laukā – galu galā no kvantu mehānikas viedokļa tā nevar pazust vienkārši tāpat, bez pēdām.
Tevi noteikti interesēs
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko