“Bite Latvija” ļoti negaidīti nāk klajā ar paziņojumu: ”Ir iesniegta sūdzība”

Komunikācijas SIA “Bite Latvija” ir iesniegusi sūdzību Eiropas Komisijā (EK), nosodot konsekvento Eiropas Savienības likumu pārkāpšanu, kas regulē publisko iepirkumu Latvijā.

SIA “Bite Latvija” pārstāvji norāda, ka, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi ar publiskajiem iepirkumiem un problēmas, kas aizvien nav atrisinātas, uzņēmums sūdzībā norāda uz nepieciešamību Latvijā sakārtot regulējumu.

Izveidot publisko iepirkumu sistēmu atbilstoši Eiropas Savienības tiesībām, vienlaikus izbeidzot favorītismu pret vienu tirgus dalībnieku un nostiprinot brīvu konkurenci mobilo sakaru publiskajos iepirkumos.

Lasi vēl: “Saņem šobrīd svarīgu ziņu no Visuma..”; Izvēlies vienu kārti un izlasi to

SIA “Bite Latvija” uzskata, ka valsts un pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību mobilo sakaru publiskajos iepirkumos ilgstoši tiek ietverti neobjektīvi un tirgus konkurenci kropļojoši vērtēšanas kritēriji, dodot būtiskas priekšrocības vienam, daļēji valstij piederošam tirgus dalībniekam.

 

Savukārt citiem mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējiem nav jēgas piedalīties šādos iepirkumos, jo kritēriji ir acīmredzami diskriminējoši un uzvarētājs ir paredzams jau iepriekš.

Tostarp kompānijā min, ka kopš 2021.gada ir izsludināti 16 mobilo sakaru iepirkumi virs Eiropas Savienības līgumcenu sliekšņiem. “Bite Latvija” ir piedalījies sešos publiskajos iepirkumos, no kuriem uzvarēja vienā, kopā ar citiem operatoriem saņemot daļējās līguma izpildes tiesības.

 

Savukārt 13 no šiem publiskajiem iepirkumiem uzvarēja mobilo sakaru operators “Latvijas mobilais telefons”, tostarp deviņos no šiem iepirkumiem LMT uzvarēja kā vienīgais pretendents.

Lasi vēl: “Pievienoju ūdens mucā pāris lētas tabletes, kas paredzēts laistīšanai, un ražu novācu spainīšos.”; Kaimiņi apskauž

Latvijas Mobilais Telefons kapitālā 49% pieder Zviedrijas “Telia Company” un tās meitaskompānijai “Sonera Holding”, pa 23% akciju pieder SIA “Tet” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% – SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor””.

Leave a Comment