Mazās Agotas pazušana Kauņā šonedēļ izraisīja plašu sabiedrības sašutumu un mediju uzmanību, uzdodot svarīgus jautājumus par bērnu drošību un uzraudzību. Deviņgadīgā meitene svētdienas, 7. janvāra, pēcpusdienā devās uz vietējo veikalu pēc baterijām un neizskaidrojamu iemeslu dēļ pēkšņi pazuda, ieliekot visas sabiedrību lielā neziņā par viņas atrašanās vietu. Notikuma gaitā mobilizējās plašs meklēšanas spēku un brīvprātīgo pulks, veicot intensīvu meklēšanas darbību, lai atgūtu mazās Agotas pazušanas noslēpumu.
Vairāk nekā divas diennaktis intensīvā meklēšanā piedalījās gan policijas spēki, gan vairāki simti brīvprātīgo, kas centās sniegt palīdzīgu roku un panākt bērnu drošu atgriešanos pie ģimenes. Šis sabiedriskais mobilizēšanās process liecina par sabiedrības apņemšanos rīkoties kopīgi un efektīvi, lai nodrošinātu ātru reaģēšanu uz šāda veida dramatiskiem notikumiem.
Laimīgā kārtā, pēc vairāku dienu meklēšanas, mazā Agota tika atrasta dzīva kādā garāžā Kauņā. Šī atgūšana ne tikai iegūst plašu sabiedrības atvieglojumu, bet arī norāda uz to, ka mobilizētie centieni un sadarbība bija veiksmīgi, sniedzot pozitīvu rezultātu. Tāpat ir jāpiebilst, ka līdz ar Agotas atgriešanos pie ģimenes, tika aizturēts 42 gadus vecais vīrietis, kas, šķiet, bija iesaistīts šajā dramatiskajā notikumā. Šis notikumu izpratnes un secinājumu posms tagad sāk veidoties, atklājot dziļākas nianses un jautājumus par notikuma apstākļiem. Gan sabiedrība, gan izmeklētāji sāk analizēt šo notikumu, lai izvērtētu visas tās dimensijas un veiktu nepieciešamās rīcības, lai novērstu līdzīgus gadījumus nākotnē.
Meitenes fiziskajai veselībai nav konstatēti nopietni ievainojumi, un pašlaik viņa tiek uzraudzīta Kauņas klīnikas medicīnisko speciālistu un vecāku uzmanībā. Tomēr lielāko sabiedrības interesi un uzmanību piesaista fakts, ka aizturētā vīrieša personība, kā arī viņa iespējamie motīvi, ir vēl noslēpumā.
Lietuvas plašsaziņas līdzekļi publiski atklājuši aizdomās turamā – 42 gadus vecā Ģedimina Filipaviča – vārdu, uzvārdu un profesiju. Šis Kauņas iedzīvotājs ir uzņēmējs ar nelielu uzņēmumu, taču Lietuvas prokuratūra pagaidām oficiāli neapstiprina viņa identitāti.
Lai gan identitāte vēl nav oficiāli apstiprināta, Erida, kas feisbukā administrē domubiedru grupu vecākiem, kuru bērni cieš no autiskā spektra traucējumiem, apgalvo, ka viņai ir skaidra atmiņa par Ģedimina Filipaviča vārdu un uzvārdu no pagājušā gada, kad viņš izteicis vēlmi pievienoties šai slēgtajai grupai feisbukā.
Izrādās, ka vīrietis bija nosaukts “Autisma ārstēšana” savā feisbuka profilā, šim nosaukumam rodoties šaubas un negodīguma sajūtu kopienas māmiņu vidū. Šis cilvēks apgalvojis, ka ir ārsts, piedāvājot palīdzību bērniem ar autiskiem traucējumiem. Tomēr, kā jau zināms, autisms nav slimība, kas ārstējama, un šāda veida izteikumi izraisa nepatiku un dusmas starp māmiņām, kuras rūpējas par bērniem ar attīstības traucējumiem.
Erida dalījusies ar informāciju par vīrieša aktivitātēm, brīdinot ne tikai grupas dalībniekus, bet arī citus vecākus citās sociālajās grupās, kur viņš bijis pievienojies. Viņa atceras, ka vīrietis aktīvi centies iegūt informāciju par bērniem, pat prasot sūtīt bērna fotogrāfijas, liekot rodas pamats uztraukumam un apšaubījumiem par viņa patiesajām nodomām un iecerēm attiecībā uz bērniem un viņu ģimenēm.