Anomālo klusumu uz planētas pārtrauks spēcīgākā vētra ar K indeksa stiprumu 3

Pēdējā laikā uz Zemes ir iestājusies ģeomagnētiskā lauka klusuma fāze. Tomēr līdz 26. februārim gaidāma pastiprināšanās un vētras ar K indeksa stiprumu 3, un pēc tam vētra norims.

Tikai 13. februārī Zemei uzbruka 6 baļļu vētra, pēc kuras ģeomagnētiskā aktivitāte samazinājās līdz 4. līmenim.

Klusuma periods iestājās 15. februārī, un tas ilgs nenormāli ilgi – līdz 26. februārim, tomēr šādi dati var būt neprecīzi. Ģeomagnētiskā aktivitāte var pieaugt jebkurā brīdī, un saules uzliesmojumi var sasniegt X klasi – visspēcīgāko.

Zinātnieki uzskata, ka šāda magnētiskā vētra sasniegs Zemi 3. martā. Šāds uzliesmojums ir saistīts ar sarežģījumiem sirds un asinsvadu sistēmas darbībā. Arī izvirdumi uz Saules var izraisīt skābekļa badu, uzlabojot asinsriti.

Ziedkāpostu steiks ar sēnēm un sieru cepeškrāsnī: lieliska ēdiena recepte

14. februāra rītā magnētiskā vētra skāra Zemi. Ā.r.s.ti norāda, ka magnētisko vētru laikā var rasties dažādas problēmas, tostarp t.a.h.i.k.a.rd.i..ja, bezmiegs, galvassāpes, reibonis, ar.it.m.i.j.a un locītavu sāpes.

 

Kas ir magnētiskā vētra?

Magnētiskā vētra ir dabiskais notikums, kas saistīts ar Saules aktivitāti un izpaužas kā mainīgas elektromagnētiskās laukuma un plazmas izmaiņas Zemes apkārtējās vidē.

Tas notiek, kad Saule raida Saules vētras, ko sauc par koronāro masu izmešanu (CME) vai Saules vētras notikumu (SEP), kuros var būt iesaistītas arī Saules zibšņi un izmeši. Šie notikumi var radīt straujas elektromagnētiskās laukuma un plazmas plūsmas, kas sasniegs Zemi, izraisot magnētiskās vētras.

Lasi vēl: “Nekad nesūdzos par ražu pat visnelabvēlīgākajā vasarā”; kā pareizi stādīt tomātu stādus

Magnētiskās vētras rezultātā Zemes magnētiskās laukums tiek traucēts un izmainās. Tas var izraisīt plašu negatīvu ietekmi uz Zemes elektronisko infrastruktūru, ieskaitot elektroenerģijas pārraides sistēmas, telekomunikāciju tīklus un GPS satelītu navigāciju.

Turklāt magnētiskās vētras var izraisīt arī skaņas un gaismas efektus atmosfērā, piemēram, polārās gaismas. Turklāt cilvēkiem un dzīvniekiem arī ir ziņots par fiziskām un emocionālām izmaiņām saistībā ar magnētiskajām vētrām, lai gan zinātniskie pierādījumi par šo ietekmi ir ierobežoti.

Arī interesanti: Vienkārši, bet ļoti efektīvi! Kāpēc pieredzējuši dārznieki vienmēr izmanto ķiplokus, laistot telpaugus?

 

Leave a Comment