Aveņu audzēšanas zelta noteikumi

Ir pienācis pavasaris, un visi dārznieki ir sākuši ogulāju stādīšanu un kopšanu. Avenes ir daudzu dārznieku pirmā izvēle. Šī ir ļoti kaprīza jauna dāma, kurai nepieciešama īpaša aprūpe. Turklāt tā nav gluži standarta oga. Aveņu krūmus ir ļoti viegli atstāt novārtā, kas novedīs pie nepatīkamām sekām un sliktas ražas.

Avenes ir rožu dzimtas Rubus ģints apakškrūms. Avenes var atrast arī savvaļā, bet visbiežāk tās var redzēt aveņu ievārījuma cienītāju dārzos.

Aveņu kopšana

Šodien mēs vēlamies sniegt jums dažus konkrētus padomus un ieteikumus par to, kā vislabāk audzēt avenes un kā par tām pareizi rūpēties, lai tās ražotu bagātīgu ražu un augtu jums daudzus gadus.

Lai iegūtu vairāk ogu, izmantojiet režģi. Režģis ir īpaša konstrukcija, kas ļauj nostiprināt krūmus. Šī konstrukcija ir neliela stabu rinda, starp kuriem ir izstiepta stieple vai virve. Parasti tiek izmantoti divu veidu režģi: vienvirziena un divvirziena.

Dārznieki jau sen ir pamanījuši, ka, ja izmantojat režģi, aveņu krūmi ražos 6-8 reizes vairāk ogu.

Ir ļoti svarīgi atjaunot aveņu dārzu. Avenes pašas nedeģenerējas, tomēr, tāpat kā jebkurš cits augs, tās var saslimt. Novājināti krūmi ievērojami samazina ražu, kas noved pie dārza deģenerācijas. Noteikti pieskatiet šādus krūmus, neaizmirstiet tos apstrādāt un sakopt. Šis solis jāiekļauj aveņu kopšanā pēc ziemas.

 

Audzējiet avenes rindās. Šis ir viens no obligātajiem nosacījumiem, bez kura laba raža nav iespējama. Ieteicams rindas izvietot vismaz 30 cm attālumā vienu no otras. Ja iespējams, palieliniet attālumu. Ideālais attālums starp rindām ir pusmetrs. Ar šādu atstarpi jums būs ērti staigāt starp rindām, tās ravēt un novākt ražu.

Starp pašiem krūmiem jābūt arī brīvai vietai. Tas ir kritiski svarīgi! Ja rindas ir slikti ravētas un stādītas pārāk tuvu viena otrai, augiem nebūs piekļuves gaismai. Ogas augs tikai krūma augšpusē, jo tā ir vienīgā vieta, kur nonāks saules gaisma.

 


Aveņu krūma tuvumā vienmēr aug daudz pameža, kas iepriekš minētā iemesla dēļ ir jāizravē. Un, lai gan dzinumi ir tās pašas avenes, galvenajam krūmam tie ir nezāle. Kāpēc mums ar to būtu jācīnās? Fakts ir tāds, ka dzinumi paši sev patērē milzīgu daudzumu barības vielu, un tie nesasniedz galveno krūmu. Bet tieši no tā jūs ievācat ražu!


Ja avenēm neatstāsiet dzinumus, viss krūms būs labi apgaismots un ogas augs visā zaru garumā. Tādā veidā jūs iegūsiet bagātīgāku ražu. Ogas, kas ir labi apgaismotas un pakļautas vējam, daudz retāk tiek uzbruktas kukaiņiem vai sēnītēm.

Lasi vēl: Pastāstīsim kā diedzēt un audzēt valriekstus

Atgādinām, ka aveņu krūmiem ir savas specifiskās īpašības. Lielākā daļa auga atrodas virs zemes, bet saknes zemē iedziļinās tikai 10–20 cm. Tāpēc augsnes izžūšana ārkārtīgi negatīvi ietekmē augu ražu un veselību. Nākamajā gadā šādam augam nebūs trīsdesmit zari ar ogām, bet tikai desmit.


Ne mazāk svarīgi ir rūpēties par avenēm rudenī. Ja jums nav daudz kūtsmēslu, mēģiniet to visu dot avenēm; nevienam citam augam tik ļoti nav nepieciešamas organiskās vielas. Tāpēc savvaļā aveņu krūmi nekad neaugs laukā; tie augs mežmalās, kur ir daudz sapuvušu lapu. Ir ļoti svarīgi ievērot aveņu audzēšanas dabiskos apstākļus.


Ja ievērosiet šos vienkāršos noteikumus, jūs noteikti iegūsiet bagātīgu ražu.

Mūsu redakcijas komanda ir pārliecināta par jūsu dārzkopības spējām, tāpēc mēs vēlētos jums ieteikt vairākas brīnišķīgas receptes jau tagad.

Katrai sevi cienošai sievietei jāzina, kā pagatavot aveņu ievārījumu. To nemaz nav grūti apgūt ar mūsu universālās receptes palīdzību.