Vasara ir klāt, un līdz ar to arī karstums un dzeltenie plankumi apģērba padušu zonā. Šķiet, ka tas ir neizbēgami. Bet, ja zināsiet dažus slepenus veidus, kā atbrīvoties no sviedru pēdām, baltajām lietām varēsiet atgriezt sākotnējo izskatu.
Izrādās, ka dzeltenie traipi uz drēbēm, kuru parādībā mēs varam vainot sviedrus, patiesībā rodas mūsu ķermeņa saskares dēļ ar alumīnija saturošu antiperspirantu. Starp citu, pēdējos gados aktīvi tiek reklamēti minerālie dezodoranti, kas nesatur šo mikroelementu, taču to efektivitāte varētu būt daudz labāka.
Mēs jums pastāstīsim, kas tieši un kādās proporcijās jāsajauc šīs vielas, lai baltās drēbes atkal kļūtu kā jaunas.
Metode: veļas ziepes
Mēs domājam, ka ne velti mūsu vecmāmiņas aktīvi lieto veļas ziepes arī tagad, kad veikalos ir milzīgs daudzums sadzīves ķīmijas katrai gaumei un krāsai. Viņas vienkārši zina no pirmavota par to efektivitāti un daudzpusību traipu likvidēšanas jautājumos.
Tātad vispirms ir jāņem veļas ziepju gabaliņš, tas jānoberž uz rīves un iegūtās skaidiņas jāizšķīdina silta ūdens bļodā. Pēc tam paņemiet vēl vienu ziepju gabaliņu, apstrādājiet ar tā palīdzību sviedru pēdas uz apģērba, pēc tam iemērciet lietu bļodā apmēram uz divām stundām. Pēc šī laika beigām noskalojiet drēbes tīrā ūdenī, atdalot ziepju atliekas, un izmazgājiet veļas mašīnā, izmantojot maigu želeju.
Ņemiet vērā, ka šī metode vislabāk darbojas ar svaigiem traipiem. Savukārt, ja nepieciešams noņemt jau ieēdušos traipus, tad veļas ziepēm jāpievieno aspirīns. Lai to izdarītu, nepieciešams izšķīdināt sasmalcinātas divas tabletes, pievienot tām nelielu daudzumu ūdens, lai veidotos bieza pasta, uzklāt to uz traipiem un atstāt uz divām stundām. Beigās viss ir jāizmazgā ar veļas ziepēm un labi jāizskalo.
Metode: trauku mazgāšanas šķidrums
Šeit ir svarīgi precizēt, ka traipu noņemšanai uz baltām lietām nav vēlams izmantot krāsainus trauku mazgāšanas līdzekļus, jo tie var mainīt auduma toni. Ir jāizvēlas caurspīdīgs, balts vai krēmkrāsas šķidrums.
Lai noņemtu dzeltenas pēdas, izklājiet lietas uz līdzenas horizontālas virsmas un ar mazgāšanas līdzeklī samērcētu sūkli pārbrauciet pa netīrajām vietām. Atstājiet drēbes uz aptuveni 30-40 minūtēm (šajā laikā šķidrumam būs jādarbojas), pēc tam noskalojiet tās tīrā ūdenī un izmazgājiet veļas mašīnā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, lietojot trauku mazgāšanas līdzekli, nedrīkst izmantot stingru sūkli vai spilgtas krāsas drānas, pretējā gadījumā pastāv risks sabojāt/iekrāsot audumu.
Metode: soda
Šis ir dabisks līdzeklis cīņai ne tikai ar dzelteniem traipiem, bet arī ar citiem noturīgiem traipiem. Kas jums jādara, lai uz traipiem nepaliktu antiperspiranta pēdas? Ņem 100 mililitrus auksta ūdens, izšķīdini tajā četras vai piecas ēdamkarotes sodas (svarīgi, lai maisījuma konsistence atgādinātu biezu putru) un ar vecu zobu birstīti uzklāj uz netīrajām vietām. Vietās, kur traipi ir īpaši pamanāmi, ar lēnām kustībām intensīvi ieberiet sodu audumā. Pagaidiet, līdz materiāls kļūst gaišāks, un izmazgājiet apģērbu veļas mazgājamajā mašīnā.
Var izmantot arī smago artilēriju: sajauciet trīs ēdamkarotes šķidro ziepju ar vienu ēdamkaroti sodas un vienu ēdamkaroti sāls. Kad tīrīšanas masa ir gatava, tā jāuzklāj uz traipa, jānogaida 30 minūtes un tad lieta jāizmazgā.
Metode: sāls
Ja citus līdzekļus no mūsu saraksta dzīvoklī kaut kādu iemeslu dēļ nevar atrast, tad virtuvē vienmēr būs sāls. Viens no lētākajiem un darbspējīgākajiem līdzekļiem, kas ne tikai noņem traipus, bet arī likvidē nepatīkamo aromātu. Tomēr jāatceras, ka sāli var lietot tikai uz raupjiem audumiem – maigus viņa var sabojāt.
Tāpēc paņemiet nelielu bļodiņu, pievienojiet divas ēdamkarotes sāls un nedaudz ūdens, lai no tās izveidotos putra, un tad ar zobu birstīti uzklājiet to uz traipiem. Līdzeklis jāatstāj uz drēbēm uz nakti, pēc tam rūpīgi noslaukiet netīrumu plankumus ar birstīti un sūtiet lietas uz veļas mašīnu.