Pirmdien mirusi Latvijas māksliniece, kurai māksla bijusi sirdī jau kopš agras bērnības. Viņas zaudējums Latvijas mākslai un sabiedrībai ir ļoti sāpīgs.
Ņemiet vērā, ka filozofijā par šo jautājumu pastāv dažādi viedokļi, kas sniedzas tālāk par reliģiju un zinātnes piedāvātajām atbildēm. Viens no šiem uzskatiem ir tāds, ka dvēsele pēc nāves turpina pastāvēt bezgalībā, pārsniedzot mūsu fizisko pasauli.
Zinātnieki to saista ar metafizisku uzskatu saistību par mūžīgo dvēseli jeb zemapziņas apziņas līmeni. Šis spriedums ir labāk pazīstams kā “kolektīvs bezsamaņā”.
Aizsaulē devusies māksliniece un keramiķe Skaidrīte Cihovska.
Mākslinieces mākslas darbi sniedza ievērojamu radošo ieguldījumu 20. gadsimta 70.-80. gados. Līdzās “Īpsalas keramiķu” daiļradei tas paplašināja keramikas māksliniecisko potenciālu.
Monumentālā un neierobežotā forma, kas ir sinonīms modernismam, piesūcināja publiskās āra zonas un interjerus ar cilvēcības un tuvības sajūtu. Cihovska 1952. gadā uzsāka mācības Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (RLMV) Keramikas nodaļā.
1957. gadā sekmīgi ieguva izglītību līdzās ievērojamiem keramiķiem, tostarp Izabella Krolle, Violeta Jātniece, Valdis de Būrs, Skaidrīte Ezis, Kaiva Elliņa, Māra. Grunte, Anfisa Muravjova, Taisija Poluikeviča, Ivars Raits un vairāki citi, kuri arī tajā gadā absolvēja Keramikas nodaļu.
Lasi vēl: Šajā Latvijas novadā ģimenēm pieejams pabalsts mācību līdzekļu iegādei – kādā summā?
Pēc izglītības iegūšanas RLMV Cihovska turpināja studijas LPSR Valsts Mākslas akadēmijas Lietišķās dekoratīvās mākslas katedras Keramikas apakšnozarē, kas šobrīd atzīta par Latvijas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas katedras Keramikas apakšnozari.
Visdziļāko līdzjūtību!