Vai zinājāt, ka veļas mašīnai arī ir savas kaprīzes un vēlmes? Ja jūs tās neievērojat, tā var sākt streikot un atteikties strādāt
Esam apkopojuši pieredzējušu servisa meistaru padomus, ka pagarināt veļas mašīnas darbošanās laiku. Ņem vērā un pielieto arī dzīvē!
Izvairieties no vibrācijas
Bieži sastopama problēma ir tā, ka mašīna vibrē un pat pārvietojas pa grīdu. Tas ne tikai rada diskomfortu, bet arī paātrina gultņu un amortizatoru nodilumu. Tam var būt daudz iemeslu – dīvainā kārtā pat jauna veļas mašīna var vibrēt. Uzstādīšanas laikā dažkārt cilvēki aizmirst atskrūvēt transportēšanas skrūves, lai gan instrukcijās tas ir paredzēts.
Jebkurā gadījumā sakārtojiet cēloņus – paši vai ar meistara palīdzību. Visa veida “pret vibrācijas statīvi” ir labi kā pagaidu līdzeklis, taču tie nenovērš nelīdzsvarotību.
Nepārslogojiet
Instrukcijās vienmēr ir norādīts, cik daudz apģērba var ielikt vienā mazgāšanās reizē. Nepārsniedziet šo daudzumu un atcerieties:
-gultas veļas komplekts sver vidēji 2 kg
-treniņtērps – apmēram 1 kg
-džinsi – 700-800 g
-kleita – 300 g
-T-krekls – 200 g
Nepiepildiet to līdz galam. Tas ne tikai samazinās mazgāšanas kvalitāti, bet arī var radīt lielu slodzi gultņiem un amortizatoriem. Dažas veļas mazgājamās mašīnas atbalsta svēršanas funkciju, kas ir ērta iekraušanas laikā. Pamatojoties uz šiem datiem, tās arī nosaka optimālo ūdens daudzumu un mazgāšanas cikla ilgumu.
Izņemiet visus priekšmetus no kabatām
Tas nav tikai kārtīguma jautājums. Kabatās atstātas monētas, papīra saspraudes, zibatmiņas, atslēgas u. c. var sabojāt veļas mazgājamās mašīnas darbību. Tās bieži vien iesprūst filtros, aizsērē tos un neļauj ūdenim pienācīgi notecēt. Tas palielina motora slodzi, kas var novest pie tā bojājuma. Turklāt kabatās aizmirsti asi vai cieti priekšmeti plēš notekcaurules un lūku blīves. Šīs detaļas nav iespējams salabot. Lai tās nomainītu, būs jāiegādājas jaunas.
Veļas mazgāšanai izmantojiet tīkl veida veļas maisus
Atrodoties šādā maisiņā, lietas neiesprūdīs starp trumuli un tvertni – no turienes izņemt veļu ir diezgan problemātiski. Var iekrist arī krūšturi ar metāla stīpām. Tie var arī sabojāt gumijas.
Pulvera dozēšana
Jo vairāk lietu mazgājat, jo vairāk pulvera nepieciešams – tas ir maldīgs priekšstats. Efektīvai mazgāšanai svarīgāka ir izvēlētā programma/režīms: ar papildu mērcēšanu, augstā temperatūrā vai, gluži pretēji, vēsā ūdenī.
Pulveru ražotāji parasti uz iepakojuma norāda optimālo devu. Parasti 5 kg veļas ir nepieciešami aptuveni 150 g pulvera. Ja ielejiet vairāk, pulveris var sliktāk izšķīst vai palikt uz lietām pēc skalošanas. Pulveris nosēžas arī uz mašīnas daļām, tostarp filtra.
Regulāri tīriet filtru
Filtrs jātīra vismaz reizi mēnesī. Filtram ir galvenā loma izlietotā ūdens novadīšanā no cilindra. Tas novērš drenāžas sūkņa un šļūtenes aizsērēšanu. Filtrā uzkrājas dažādi piemaisījumi: mati, šķiedras, sīki priekšmeti, mazgāšanas līdzekļu un veļas mīkstinātāju atliekas. Ja tie netiek savlaicīgi iztīrīti, šīs nogulsnes aizsērē filtra sietu, kas traucē normālai ūdens novadīšanai.
Tas var izraisīt:
-ūdens uzkrāšanos cilindrā, kas radīs labvēlīgus apstākļus baktēriju attīstībai un nepatīkamas smakas rašanos
-drenāžas sūkņa pārslodze, kas var izraisīt priekšlaicīgu bojājumu
-noplūde caur durvju blīvējumiem vai citiem mašīnas korpusa elementiem
Ik pa laikam palaidiet augstu temperatūras režīmu
Lietošanas laikā veļas mazgājamās mašīnas iekšpusē uzkrājas daudz dažādu piesārņojumu: auduma šķiedras, netīrumu daļiņas, mazgāšanas līdzekļu atliekas, kā arī mikroorganismi, baktērijas un pelējums. Tie nogulsnējas uz iekšējām daļām, izraisot koroziju un nepatīkamas smakas.
Regulāra mazgāšana 60 grādu un augstākā temperatūrā palīdz iznīcināt uzkrātos netīrumus un patogēnus. Karstais ūdens mīkstina un izskalo nosēdumus, savukārt augsta temperatūra iznīcina baktērijas un pelējumu. Tas novērš to tālāku izplatīšanos mašīnas iekšpusē.
Lasi vēl: Kā saglabāt mājas tropu augu skaistumu un ziedēšanu
Kopsavilkums
Lai to novērstu, izlasiet šos 7 vienkāršos kopšanas noteikumus. Tad jūsu uzticamais palīgs būs laimīgs un kalpos daudzus gadus. Svarīgākie ieteikumi, kas būtu jāievēro:
1.Izvairieties no vibrācijas
2.Nepārslogojiet
3.Izņemiet visus priekšmetus no kabatām
4.Mazākas veļas mazgāšanai izmantojiet tīkl veida maisiņus
5.Dozējiet pulveri
6.Regulāri tīriet filtru
7.Dažreiz ir jāieslēdz arī augstas temperatūras režīmu
Un uzreiz pats svarīgākais noteikums – aizmirstiet par visiem “cilvēku labajiem padomiem”. Piemēram, ka gultņus var nomazgāt ar citronskābi. Labāk ņemt vērā to, ko saka servisa centru speciālisti. Ievērojiet šos noteikumus, un jūsu veļas mašīna kalpos daudzus gadus.