Kā saglabāt mājas tropu augu skaistumu un ziedēšanu

Anthurium, kas izceļas ar savu iespaidīgo skaistumu un neparastajām ziedkopu formām, ir viens no populārākajiem istabas augiem -padomi kā tos kopt

Tā spilgtās, vālīšu formas ziedkopas un savdabīgās “astes” piesaista dārznieku uzmanību. Lai šis tropiskais augs justos ērti mājas apstākļos, ir jāievēro daži svarīgi kopšanas noteikumi.

Antūrija kopšana: svarīgākie aspekti

Lielākā daļa antūriju ir epifīti, kas nosaka specifiskas prasības to kopšanai. Tie dod priekšroku izkliedētai gaismai un labi panes daļēju ēnojumu, bet jāizvairās no tiešiem saules stariem. Vasarā optimālā temperatūra ir +20…+28°C, savukārt ziemā tai nevajadzētu būt zemākai par +16°C. Anthurium nepatīk caurvējš, tādēļ to nepieciešams novietot aizsargātā vietā.

Augu nepieciešams laistīt bagātīgi, taču starp laistīšanas reizēm jāļauj augsnes virskārtai nožūt. Ieteicams izmantot mīkstu ūdeni, jo pārlieka mitrināšana var radīt sakņu puvi. Augsts gaisa mitrums ir būtisks antūrija veselībai, tāpēc augu regulāri jāapsmidzina, jāapsedz stublāji ar sūnām un jāpievieno paplātes ar keramzītu mitruma uzturēšanai.

Pārstādīšana un substrāta izvēle

Antūrijus pārstāda no februāra līdz augustam – jaunos augus ik gadu, bet pieaugušos reizi 3–4 gados. Plastmasas podi ir piemērotāki, jo tie palīdz uzturēt vienmērīgu augsnes un gaisa temperatūru. Augsnei jābūt irdenai, mitrumcaurlaidīgai un gaisu caurlaidīgai, pievienojot skujkoku mizu, ogles un sūnas.

Mēslošana

Antūriju baro aktīvās augšanas laikā (pavasarī un vasarā) ik pēc 2–3 nedēļām. Izmantojiet mēslojumu ar zemu koncentrāciju, lai izvairītos no sāļu uzkrāšanās. Efektīva ir arī lapu mēslošana un organisko mēslojumu izmantošana.

Pavairošana

Antūrijus var pavairot ar sēklām, spraudeņiem un stublāju piesūcekņiem. Sēklu pavairošanai nepieciešama mākslīgā apputeksnēšana. Spraudeņi un piesūcekņi labi sakņojas smiltīs vai perlītā, ja tiek uzturēts augsts mitruma līmenis.

Lasi vēl: 5 ķīniešu zvaigžņu zīmes, kurām Čūskas gads nesīs ilgi gaidīto laimi

Problēmas un kaitēkļi

Vesels antūrijs izceļas ar košām lapām un ziediem, bet kopšanas noteikumu pārkāpumu gadījumā tas var sākt dzeltēt, izžūt vai kļūt uzņēmīgs pret kaitēkļiem. Visbiežāk sastopamie kaitēkļi ir zvīņu tārpi un laputis. Tos var novērst ar ziepju šķīdumu vai speciāliem insekticīdiem. Regulāra lapu mazgāšana palīdzēs izvairīties no problēmām.

Anthurium ir elegants un eksotisks augs, kas ar atbilstošu aprūpi var ziedēt gandrīz visu gadu. Tā neparastais skaistums un unikālā forma padara to par īstu jebkura interjera akcentu. Šos ieteikumus var ņemt vērā kopjot arī citus tropu augus, kas jums atrodas mājās. Tas varbūt neattiecas uz pavairošanu, bet par mitrumu, uzturēšanu, augsni- lielākoties.

Leave a Comment