3. mīts – veļas žāvētājs sabojā apģērbu
Kā atzīst eksperti, apģērba saraušanos izraisa nevis pati ierīce, bet gan cilvēku neuzmanība un apģērba žāvēšana pārāk augstā un audumam nepiemērotā temperatūrā. Ražotāja ieteikumi uz apģērbu etiķetēm norādīti ne bez iemesla, taču daudzi grēko un neiepazīstas ar informāciju, kas uz tām norādīta, turklāt bieži vien etiķetes nogriež, līdz ko apģērbs izņemts no iepirkuma maisiņa. Lai apģērbs netiktu pāržāvēts, ieteicams izvēlēties veļas žāvētāju, kas apģērbu žāvē uz pusi zemākā temperatūrā, tādējādi nepakļaujot apģērbu nevajadzīgam karstumam. Tas palīdz saglabāt auduma tekstūru, kā arī ievērojami samazina enerģijas patēriņu un žāvēšanas laiku. Ja veļas žāvētājam ir arī mitruma sensori – lieliski, jo tas nozīmē, ka ierīce žāvēšanu automātiski pārtrauc, līdz ko ievietotās drēbes ir sausas.
4. mīts – veļas žāvētājs patērē daudz elektroenerģijas
Skeptiķi bieži vien norāda, ka veļas žāvētājs ir ierīce ar ārkārtīgi lielu elektroenerģijas patēriņu. Taču arī šis apgalvojums īsti neatbilst patiesībai. Kā jau visām elektroierīcēm arī veļas žāvētājam enerģijas patēriņu un efektivitāti apzīmē ar marķējumu no A līdz G, ieskaitot A+, A++ un A+++, kas norāda uz īpaši izcilu darbības gaitu. Electrolux PerfectCare veļas žāvētāji pieder pie A+++ kategorijas, kas nozīmē to, ka tie ir energoefektīvi. Piemēram, ja elektrības cena ir €0,18 par 1 kWh, tad, žāvējot astoņus kilogramus veļas kokvilnas programmā, izmaksas būs vien €0,36. Turklāt šāds elektroenerģijas patēriņš nozīmē arī to, ka iespējams vienlaikus darbināt gan veļas žāvētāju, gan veļas mazgājamo mašīnu, neraizējoties par abu iekārtu darbināšanu atsevišķos elektrotīklos.
5. mīts – veļas žāvētājs saburza drēbes
Vairums cilvēku apģērba gludināšanu īsti nevar nosaukt par savu mīļāko nodarbi, tādēļ nav pārsteigums, ka ne viens vien domu par veļas žāvētāja iegādi atmet, kolīdz padzirdējis par saburzītu apģērbu pēc žāvēšanas veļas žāvētājā. Līdzīgi kā ar apģērbu etiķetēm, arī pie saburzītas veļas vainojama nevis ierīce, bet gan neapdomīgi izvēlēts žāvēšanas režīms, kā arī pārāk liels daudzums veļas vienā žāvēšanas ciklā.
Patiesībā apģērbs, kas žāvēts jaunākās paaudzes veļas žāvētājos, nemaz nav jāgludina, un to uzreiz var vilkt mugurā. Turklāt, ja veļas žāvētājam ir arī tvaika funkcija, tad par gludekli var aizmirst pavisam. Tvaiks palīdz gan atjaunot īpaši trausla auduma apģērbus, gan arī izlīdzināt krokas, tādējādi samazinot gludināšanas nepieciešamību.
6. mīts – veļas žāvētāju ir sarežģīti uzstādīt
No veļas žāvētāja uzstādīšanas pavisam noteikti nav jābaidās. Tam nav nepieciešama ūdens padeve, un viss, kas ir jāizdara, – žāvētājs ir jāpieslēdz elektrībai. Ūdens, kas paliek pāri pēc žāvēšanas, tiek uzglabāts kondensāta nodalījumā, kas kopšanu padara pavisam elementāru – vienkārši izlej ūdeni izlietnē vai vannā.
Ne tikai uzstādīšana ir elementāra, bet arī lietošana un apkope ir gaužām vienkārša. Ar Electrolux PerfectCare veļas žāvētājiem vari būt drošs, ka pats varēsi pielāgot durvju atvēršanos, kā vien vēlies – žāvētājam ir iespējamas četras roktura pozīcijas, kā arī tam ir tikai kombinētais filtrs, no kura audumu pūku izņemšana un iztīrīšana ir tīrais nieks.
Tevi noteikti interesēs
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons