Aizlikts deguns
Visātrāk iztīrīt deguna dobumus palīdzēs parastie mārrutki. Tajos esošās eļļas paātrina asinsriti, un gļotas izzudīs.
Tējkaroti svaigu rīvētu mārrutku sajauc ar nelielu daudzumu dabīgā ābolu etiķa vai medus, apziež tostmaizīti un apēd. Rīvējot mārrutkus, jāelpo iespējami dziļāk. Mārrutku smarža stimulē gļotu izdalīšanos.
Klepus
Pret ieilgušu klepu labi palīdz lakricas novārījums. Paciņu vai tējkaroti žāvētas lakricas uz 5 minūtēm aplej ar verdošu ūdeni un dzer kā tēju. Dienas laikā jāizdzer 3 tasītes. Klepus pāries, taču profilakses nolūkos tēju vēlams dzert vēl 3 dienas.
Uzmanību! Lakrica paaugstina asinsspiedienu, tāpēc hipertoniķi un diabētiķi šo tēju lietot nedrīkst.
Blaugznas
Lai atbrīvotos no blaugznām, pirmām kārtām jāatjauno galvas ādas skābju un sārmu līdzsvars. Pēc matu izmazgāšanas galvas ādā un arī matos dāsni ierīvē ābolu etiķi un pēc pāris minūtēm izskalo.
Galvas reiboņi
No galvas reiboņiem palīdz atbrīvoties čili pipari. Šķipsniņu piparu iemaisa glāzē silta ūdens un iedzer pāris nelielu malku. Piparūdens “uzkarsēs” asinis un rosinās to pieplūdumu galvas smadzenēm. Galva kļūs skaidrāka, un pašsajūta uzlabosies.
Ja galvas reiboņi turpinās, jākonsultējas ar ārstu.
Nogurušas acis
Labi palīdzēs atdzesēta kumelīšu uzlējuma komprese – tā nomierinās acu audus un sašaurinās kapilārus. Tējkaroti (vai tējas paciņu) žāvētu kumelīšu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 20 minūtes nostādina, tad izkāš un atdzesē. Kompreses liek vismaz 2 reizes dienā.
Vispārējs nogurums
Pats efektīvākais veids, kā atbrīvoties no noguruma, – labi izgulēties. Bet, ja nogurums uzmācies dienas vidū, mundrums atgriezīsies pēc tasītes mates. Šī tēja satur kofeīnu (mazāk nekā kafija) un arī teobromīnu, kas ir uzbudinoša viela, taču tā netraucēs ierastajā laikā iemigt.
Galvassāpes
Deniņos ierīvē 2–3 pilienus piparmētras eļļas. Efekts būs tāds pats, kā iedzerot 1000 mg acetaminofēna (aspirīna pamatsastāvdaļa). Zinātnieki pagaidām vēl nav līdz galam izzinājuši piparmētras eļļas iedarbības mehānismu, uzskata, ka tā bloķē sāpju signālus, kas nonāk centrālajā nervu sistēmā.
Sāpošs zobs
Aromātiskā viela, ko satur krustnagliņas, noņem sāpes un nogalina baktērijas. Sāpošajam zobam var pielikt sasmalcinātu krustnagliņu vai tās eļļā samitrinātu vates tamponu.
Vēnu varikozes izraisīts uztūkums
Ļoti ieteicamas salvijas uzlējuma kompreses. Salvijas satur pretiekaisuma vielas, tās nostiprina asinsvadu sieniņas un tādējādi samazina uztūkumu.
Sešas tējkarotes žāvētu salviju lakstu aplej ar 3 glāzēm verdoša ūdens un pusstundu nostādina (ja komprese iecerēta abām kājām – devu divkāršo). Novārījumā samitrina dvieli un viegli nospiež lieko mitrumu. Pēc tam ērti ieņem pusguļus pozu, lai izstieptās kājas būtu nedaudz augstāk par krūtīm, un uztūkušo kāju aptin ar mitro dvieli.
Kārpas
Uzmanīgi 15 sekundes paberzē problemātisko vietu ar pirkstu. Asins pieplūdums kārpai palielināsies, un tas rosinās imūnsistēmu aktīvāk cīnīties ar vīrusu, kas izraisījis kārpas parādīšanos. Veicot šo procedūru regulāri vienā un tajā pašā laikā, imūnsistēma tiks radināta patstāvīgi mobilizēt savus spēkus.
Nātrene
Jāiedzer 1 g C vitamīna un 500 mg pantotēnskābes – tas palīdzēs organismam izstrādāt antihistamīnus, kas savukārt neļaus nātrenei attīstīties tālāk. Ja pēc pirmās devas nātrene nepazuda, pēc 10 minūtēm var iedzert otro un vēl pēc 10 minūtēm – trešo devu. Taču ne vairāk, jo liels daudzums C vitamīna var izraisīt kuņģa darbības traucējumus vai diareju.
Žagas
Glāzē ar ūdeni ieliek kokteiļa salmiņu, rādītājpirkstus piespiež bedrītei aiz ausu ļipiņām (vietā, kur apakšžoklis savienojas ar kaklu) un lēnām sūc ūdeni caur salmiņu, nepārstājot uzspiest minētajiem punktiem. Glāze būs tukša, un arī žagas pāries.
Uztūkuši plakstiņi
Tikt galā ar šo problēmu palīdz gabaliņš ledus – to ietin salvetē un pamīšus pieliek vienam, tad otram plakstiņam. Uztūkums pazudīs.
Miežgrauds
Silta komprese būs daudz efektīvāka, ja tā būs samitrināta žibulīšu uzlējumā. Tējkaroti žāvētu lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens un 10 minūtes nostādina. Kompresi liek 2–3 reizes dienā.
Pastiprināta kāju svīšana
Hlorofils, kas augiem piešķir to zaļo krāsu, ir arī lielisks dezodorants kājām. Ūdenī šķīstošu hlorofila ekstraktu iegūst no lucernas lakstiem, tā nosaukums ir hlorofilīns, un to var nopirkt aptiekā. Četrus litrus silta ūdens ielej bļodā, pievieno 2–3 tējkarotes šķidrā hlorofilīna, mērcē kājas 15 minūtes, pēc tam noslauka sausas. Vēlamāk priekšroku dot kokvilnas zeķēm, jo tās ļauj ādai elpot.
Tevi noteikti interesēs
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko