No 1. oktobra ieviestas izmaiņas metodoloģijā, kas tiek izmantota vidējās iemaksu algas aprēķināšanai bezdarbnieka pabalstiem.
Šie grozījumi īpaši attiecas uz scenārijiem, kad darba devēji ir izmaksājuši iepriekšējas piemaksas darbiniekiem, kamēr viņi bija slimības atvaļinājumā, bija iesaistīti bērna kopšanas pienākumos, grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā vai gadījumos, kad daļa no iemaksu algas noteikšanas perioda sakrīt ar bērna kopšanas atvaļinājumu vai darba ienākumiem.
Noskaidrots, ka ar 1.oktobri veiktas izmaiņas līdzšinējā bezdarbnieka pabalsta noteikšanas metodikā gadījumos, kad darba devējs darbiniekam izmaksājis iepriekš nopelnīto piemaksu, kamēr viņš saņēma slimības pabalstu vai iesaistījās bērna kopšanā, grūtniecības laikā. , grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, vai kad vidējās iemaksu algas daļa novērtējuma periodā atbilst bērna kopšanas atvaļinājumam vai daļēja darba ienākumiem.
Šādos gadījumos vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina, ņemot vērā darba devēja atalgojumu. Konkrētāk, tas ir noteikts 12 mēnešu periodam, kas ietver pēdējās bezdarba iemaksas, ko veic vai ir pienākums veikt gan darba ņēmējam, gan darba devējam.
Šis aprēķina periods var aptvert vai nu standartizētus 12 kalendāros mēnešus, vai ierobežotāku laika posmu, piemēram, četrus mēnešus.
Lasi vēl: Vēl šodien varat paspēt iesniegt šo dokumentu un saņemt naudiņu jau drīz kontā!
Lasīt vēl: Saeimas deputātu atrod bojā aizgājušu jūras krastā
MK noteikumu 5. punkta jaunajā redakcijā saglabāts iepriekšējā redakcijā definētais tiesību normas mērķis, bet papildināta kārtība, kā nosakāms jauns 12 kalendāra mēnešu periods vidējās algas aprēķināšanai.
Tevi noteikti interesēs
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko