UZMANĪBU! Izmaiņas ierobežojumos, kuri stājās spēkā no 11.oktobra

Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros būs pieļaujama tikai vitāli svarīgo pakalpojumu, piemēram, banku sniegtie pakalpojumi, kurpnieka, remonta pakalpojumi, apģērbu tīrītavas, sabiedriskā ēdināšana līdzņemšanai un primāro tirdzniecības vietu darbība, proti, pārtikas veikali, aptiekās, tajā skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas, kā arī tādu tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietu darbība, kurām ir atsevišķa ieeja, un apmeklētājiem nav pieejama izeja uz tirdzniecības centru.

Tirdzniecības centros apmeklētāju plūsma būs jāsadala drošajā un nedrošajā zonā. Tikai personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu no nedrošās zonas drīkst nokļūt drošajās zonās, kā arī atpakaļ nedrošajā zonā, savukārt visas personas, tajā skaitā arī nevakcinētas personas, drīkst atrasties tikai tirdzniecības centra nedrošajā zonā, raksta tvnet.lv

Lasi vēl: Jānim Jarānam veselība kritiskā stāvoklī. ”Kādu dienu aktieris varot vienkārši nokrist uz ielas”

Tirdzniecības centra pārvaldniekam būs pienākums izvietot informāciju apmeklētājiem par drošības režīmu konkrētajā zonā un organizēt kontroli starp šīm zonām.

Ierobežojumu kontroli veiks arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta darbinieki.

Precizējumi paredz, ka kultūras pasākumus līdz šā gada 18.oktobrim var rīkot tādā epidemioloģisko drošības pasākumu režīmā, kāds tas bija spēkā līdz ārkārtējās situācijas izsludināšanai.

Tādējādi regulējums paredz, ka līdz šā gada 8.oktobrim izsludinātiem kultūras pasākumiem, tirdzniecības izstādēm, tai skaitā konferencēm, sporta pasākumiem un sacensībām, kas notiek epidemioloģiski drošā vidē, netiek attiecināta prasība par pasākuma laikā klātesošo skaita ierobežojumu. Savukārt no 18.oktobra kultūras pasākumus varēs apmeklēt ierobežots apmeklētāju skaits, kā arī šie pasākumi varēs notikt no plkst.6 līdz plkst.21.

Lai arī valdība otrdien vēl nepieņēma lēmumu par iespējām mainīt epidemioloģiskās drošības prasības plašsaziņas līdzekļu darbībā, tomēr atbildīgās ministrijas ir sagatavojušas priekšlikumu, kas paredz, ka televīzijas un radio raidījumos sejas masku varētu nenēsāt raidījumu vadītāji.

Vienlaikus, iespējams, varētu tikt noteikts, ka raidījumā varēs piedalīties līdz 30 dalībniekiem, kuriem ir jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam.

Priekšlikums paredz, ka raidījumu dalībniekiem būtu pienākums lietot sejas maskas un vienai personai jānodrošina ne mazāk kā desmit kvadrātmetri no raidījuma telpas platības. Ja iespējams, starp raidījuma dalībniekiem nāktos nodrošināt iespēju ievērot divu metru distanci.

Spēkā esošā redakcija paredz, ka no šā gada 13.oktobra darbinieki, kuriem darba pienākumu veikšanai nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, savus darba pienākumus var veikt līdz šā gada 19.oktobrim – ar Covid-19 testēšanas sertifikātu vai negatīvu SARS CoV-2 antigēna testu, kas nav vecāks par 72 stundām.

Precizējumi rīkojumā paredz, ka gadījumā, ja darba devējs ir informējis darbinieku par darba pienākumu veikšanai nepieciešamu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, tad darbinieka pienākums būs sākt vakcināciju ne vēlāk kā desmit dienu laikā no minētās informācijas saņemšanas. Līdz šim regulējumā bija paredzētas septiņas dienas.

Vienlaikus spēkā ir prasība, ka gadījumā, ja darbinieks vai amatpersona vakcināciju nav uzsākusi vai pabeigusi līdz šā gada 15.novembrim, tad darba devējs darbinieku var atstādināt no darba pienākumu veikšanas.

 

COMMENTS

Leave a Comment