Pētnieki uzbūvēja aparātu, kurā viņi izsmidzināja 40 000 pilienus (šķaudīšanai) vai 3000 pilienus (klepus) uz testa maskām 1,83 metru attālumā.
Maska ir izgatavota no divslāņu auduma un ļauj iziet cauri 3,6% pilienu. Iepriekšējie pētījumi parādīja, ka šķaudīšana var saturēt līdz 200 miljoniem vīrusa daļiņu.
Šajā gadījumā caur masku izies vairāk nekā septiņi miljoni vīrusu daļiņu, kas ir daudz vairāk nekā 1000 daļiņu, ar kurām saskaņā ar iepriekšējām zināšanām var pietikt, lai inficētos ar koronavīrusu. Lietojot divslāņu auduma masku ar smalku putekļu filtru (PM 2,5), 1,7 procenti pilienu iekļuva maskā.
Tikai N95 maska, kas atbilst FDA Niosh standartam, filtrēja visus gaisā esošos pilienus. Tomēr tas attiecas tikai tad, ja kāds šķauda vai klepo. Ja pilienu mākoņa avots ir maskas lietotājs, N98 maskā var iekļūt 0,98 procenti pilienu.
“Ne tikai maskas palīdz. Tās ir maskas un attālums, ”uzsver Kota.
Tevi noteikti interesēs
- Volstrītas prēmijas pieaugušas par 32% un to kopsumma sasniedz rekordu, apgalvo Ņujorkas valsts kontrolierisby Oskars Andersons
- Kur nevajadzētu stādīt lilijas: 5 vietas, kur tās ziedēs vāji un sliktiby Sandra Kovaļenko
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons