Šajā nedēļas nogalē būs novērojama ļoti reta dabas parādība – sagatavojies tai jau laicīgi

Vajadzēs gan piecelties agri pirms saullēkta.

Ar neapbruņotu aci tiks atklāts Jupitera, Saturna un Merkura spožums, bet, ja vēlaties redzēt Neptūnu un Urānu, būs nepieciešams teleskops vai binoklis.

Lai patiesi izbaudītu šīs planetārās parādes skaistumu, ļoti svarīgi kļūst atrast attālu vietu, kur nav gaismas piesārņojuma.

 

Pilsētu izstarotajam spožumam ir tendence aizēnot debesu brīnumus, kas citādi mūs valdzinātu. Gatavojoties notikumam, speciālisti arī iesaka iepriekš pārbaudīt laika prognozi.

Lasi arī: Tikai 1,5 karotes un pēc nedēļas es savas dilles neatpazinu: iepriekš man nekad nav bijuši tik krāšņi zaļumi

Lasi arī: Latviešu dziedātāja Laima Vaikule ar nepatiku un bažām gaida savu dzimšanas dienu

Šis apdomīgais solis nodrošina, ka jūs pozicionējat bez mākoņiem, nodrošinot netraucētu skatu uz planētu skatu.

Zvaigznes un planētas naksnīgajās debesīs var atšķirt, identificējot objektus, kuriem trūkst raksturīgā mirdzuma. Šie vienmērīgie gaismas punkti būs mūsu Saules sistēmas planētas, kas piedāvās izteiktu kontrastu.

Pretēji dažiem attēlojumiem filmās, kur planētas nevainojami sakrīt perfektā simetrijā, šāda parādība nav reāli iespējama.

Patiesībā planētas riņķo ap sauli dažādos leņķos un plaknēs. Pat Zemes orbīta nav vienkāršs aplis, bet gan spirāle, jo pati saule pārvietojas kosmosā, liekot planētām izsekot korķviļķim līdzīgai kustībai savā orbītā.

Ir vērts atzīmēt, ka jebkādi priekšstati par apokaliptiskiem notikumiem vai pārdabiskiem spēkiem ir jāatmet, lai cik aizraujoši tie neizklausītos. Planētu izlīdzināšana ir valdzinošs kosmiskās mehānikas attēlojums, kurā nav nekādu tuvojošos katastrofu.

Tātad, atzīmējiet savus kalendārus, sagatavojiet teleskopus un dodieties debesu piedzīvojumā, planētām sakrītot valdzinošā astronomiskā brīnuma simfonijā.

Arī interesanti: Kā tikt galā ar nepatīkamiem traipiem tualetes podā. Tam pat nevajadzēs birsti. Viegli un vienkārši!

 

Leave a Comment