Siguldā atklāts magnētiskās rezonanses kabinets

 

Otrdien, 9.augustā, tika atklāts Siguldas pilsētā pirmais magnētiskās rezonanses kabinets, ko izveidojis teleradioloģijas un radioloģiskās diagnostikas uzņēmums “e-radiologs”.

Jaunais kabinets ir aprīkots ar vienu no pašām modernākajām un ekoloģiskākajām 1.5T magnētiskās rezonanses (MR) iekārtām Latvijā – “Philips Ingenia Ambition”.

Šī jaunā iekārta izceļas ne vien ar vairākiem attēlveides, programmatūras, darbības ātruma, pacienta un lietotāja komforta uzlabojumiem, bet ir arī videi draudzīgāka.

Iekārtai ir zaļais sertifikāts, jo tās inovatīvā tehnoloģija ļauj samazināt dzesēšanai nepieciešamā šķidrā hēlija daudzumu līdz septiņiem litriem. Turpretī tradicionālās magnētiskās rezonanses iekārtas izmanto līdz pat 1500 litriem hēlija.

Uzņēmuma “e-radiologs” vadītāja, radioloģe Māra Epermane stāsta: “Šī iekārta ir pacientam draudzīga, jo izmeklējumu var veikt ātrāk nekā ar iepriekšējās paaudzes iekārtām, turklāt tās atvere tikusi palielināta līdz 70cm – tas ir īpaši svarīgi pacientiem ar grūtībām mierīgi nogulēt izmeklējuma laikā, bet, protams, būs patīkamāk ikvienam klientam.

Attēlu izšķirtspēja un attēlu apstrādes jaunās tehnoloģijas uzlabo pataloģiju diagnostiku visās magnētiskās rezonanses pielietojuma jomās – pie mugurkaula, galvas smadzeņu, vēdera, skeleta un mīksto audu saslimšanām. Man ir liels prieks, ka Siguldas novada un Vidzemes iedzīvotājiem magnētiskā rezonanse kļūs pieejamāka, kaut arī pagaidām kā maksas pakalpojums.

Magnētiskās rezonanses diagnostikās iespējas paplašinās katru gadu, un šie izmeklējumi kļūst arvien pieprasītāki gan no speciālistu, gan pacientu puses. Jaunās tehnoloģijas ir pamats veselības aprūpes uzlabojumam, un līdz ar to var uzlaboties arī katra individuāla cilvēka dzīves kvalitāte.”

Veselības aprūpes ilgtspēja ir viens no Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2021.-2027.gadam rīcības virzieniem. Teleradioloģijas un radioloģiskās diagnostikas uzņēmums “e-radiologs” sadarbībā ar “Arbor Medical Korporācija”, uzstādot jauno “Philips Ingenia Ambition” 1.5T magnētiskās rezonanses iekārtu, ir spēruši soli zaļākas un ilgtspējīgākas veselības aprūpes virzienā.

Latvijā tāpat kā Eiropas Savienībā kopumā ik gadus pieaug veikto MR izmeklējumu skaits. Tam pamatā ir šīs diagnostiskās metodes drošība un arvien pieaugošā diagnostiskā precizitāte un pielietojuma iespējas. MR izmeklējums cilvēkam ir pilnībā nekaitīgs, jo netiek izmantots jonizējošais starojums. Vienlaikus MR ir ļoti informatīva attiecībā uz centrālās nervu sistēmas, aknu, nieru, aizkuņģa dziedzera, iegurņa orgānu, skeleta un citām saslimšanām.

“e-radiologa” MR kabinets ir izvietots Siguldas slimnīcas telpās, Lakstīgalas ielā 13. Slimnīcas piedāvātajās telpās tika veikta plaša renovācija, lai tās varētu pielāgot MR kabineta iekārtošanai atbilstoši visām prasībām. Uzņēmuma “e-radiologs” valdes loceklis Reinholds R. Razums uzsver īpaši veiksmīgo sadarbību ar jaunās iekārtas piegādātāju “Arbor Medical Korporācija”. Kompānija nodrošina gan augstu profesionālu projekta ieviešanu, gan pieejamu pieredzējušu konsultantu optimālai iekārtas izmantošanai.

“e-radiologs” ir privāts radioloģiskās diagnostikas uzņēmums, kas dibināts 2008.gadā. “e-radiologs” ir viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas pirms 14 gadiem Latvijā aizsāka teleradioloģijas izmeklējumu aprakstu veikšanu, kā arī uz vizuālās diagnostikas pakalpojumu sniegšanu klātienē. Līdz ar magnētiskās rezonanses kabinetu Siguldā, uzņēmums nodrošina arī ultrasonogrāfijas izmeklējumu veikšanu Valmierā, ģimenes ārsta prakses telpās Stacijas ielā 26.

Magnētiskās rezonanses pakalpojumu Siguldā var saņemt ikviens interesents, iepriekš reģistrējoties pa tālruni 26391849.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment