Šādi maizi nedrīkst uzglabāt, bet lielākā daļa pieļauj šo kļūdu

Maize ir ne vien garšīgs, bet arī ļoti veselīgs pārtikas produkts. Domājat, ka tā garšo vien jums? Jūs stipri maldāties!

Pelējuma sēnīte ir maizes patiesais cienītājs. Bet labākais kārums pelējumam ir tieši maize, kas tiek uzglabāta polietilēna maisiņā. Tieši šādos miltu izstrādājumu uzglabāšanas apstākļos rodas labākā vide pelējuma sēnītes ātrākai savairošanai.

Bet pelējuma kaitīgums ir jau sen pierādīts fakts. Tā sagrauj šūnu apvalku, un cilvēks sāk nemitīgi slimot ar vīrusu vai baktēriju izraisītām infekcijām. Notiek imunitātes samazināšanās, rodas vielmaiņas traucējumi, bet pelējuma sēnītes izdalītie toksīni indē cilvēka organismu. Bet par visu šo kaišu cēloni var būt visu iecienītā maize, kas iepakota polietilēna iepakojumā.

Kā un kāpēc uz maizes parādās pelējums

Pats briesmīgākais ir tas, ka no pirmā acu uzmetiena gana laba maizes šķēle, ko jūs tikko izvilkāt no iepakojuma, jau var būt inficēta ar pelējumu! Un konstatēt tā klātbūtni, līdz brīdim, kamēr uz maizes neparādās raksturīgi pūkaini vai glumi pleķi, nav iespējams. Savukārt sēņotne jau sākusi ēst jūsu maizīti. Tiesa gan, tā klātbūtni vienmēr var atpazīt pēc raksturīgas sastāvējušās smaržas.

Pastāv trīs pelējuma rašanās iemesli:

Caurspīdīgajā maisiņā rodas ideāli sēnītes augšanas apstākļi. Silts un mitrs – par ko gan citu spēj sapņot pelējums? JA vēl siltu maizīti ielikt celofāna maisiņā, tad iztvaikojošs mitrums noved pie kondensāta veidošanās. Un tieši tas arī kļūst par galveno ātrās sēnītes savairošanās vaininieku.

Lasi vēl: Kāpēc mājoklī noteikti jādzīvo kaķim? Atbilde tevi pārsteigs! Mani jau nu noteikti pārsteidza

Ja vienā maisiņā ievieto kopā baltmaizi un rupjmaizi – tas vēl vairāk paātrina pelējuma sēnītes augšanu.

Un jūs nekad nevarat zināt, kādos apstākļos šī maize tika uzglabāta.

Kā sevi pasargāt lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment