Paredzams, ka globālās digitālās transformācijas investīcijas 2022.gadā sasniegs 1,8 triljonus ASV dolāru, un finanšu iestādes tiek pakļautas milzīgam spiedienam īstenot digitālo pārveidi, lai tās varētu paredzēt un sagatavoties jaunajai realitātei.
Vienlaikus tiek sagaidīts, ka tās ņems vērā arī jaunas biznesa vajadzības: efektivitātes un ilgtspējas uzlabošanu, vides, sociālo un pārvaldības (ESG), kā arī finanšu prasību ievērošanu un drošības un datu konverģences iespējošanu ar reāllaika informāciju, lai uzlabotu klientu pieredzi. Šajā radikāli mainīgajā vidē ir būtiski ieviest liela mēroga inovācijas.
Huawei Intelligent Finance Summit 2022 laikā, kas notika 2022.gada 20.-22.jūlijā, Huawei Global Digital Finance izpilddirektors Džeisons Kao (Jason Cao) dalījās pārdomās par to, kā nozares ieinteresētās personas kopā var veidot finanšu nozari viedāku un zaļāku.
“Tehnoloģijas turpina virzīt finanšu nozares attīstību, īpaši savienojamības un izlūkdatu jomā. Mēs esam pieredzējuši, kā bankomāti ļāva pārvarēt laika ierobežojumu un mobilie banku pakalpojumi – vietas ierobežojumu. Šobrīd esam liecinieki tam, kā superlietotnes pārveido klientu iesaisti,” sacīja Kao.
Finanšu iestādes iesoļo jaunā laikmetā, un viens pēc otra parādās jauni pakalpojumi un produkti. Kā norādīja Kao savā uzrunā Singapūras galvenajiem rūpniecības nozares dalībniekiem, tas galu galā rada tikpat daudz izaicinājumu, cik iespēju.
Ko nozīmē ir viedāka un zaļāka finanšu nozare?
Viedāka un zaļāka finanšu nozare nodrošina saikni ar operatīvo informāciju dažādiem pakalpojumiem, ļaujot izmantot iespējas un risināt problēmas.
Ar pilnībā vienotiem un viediem savienojumiem, kas optimizē dinamiskus un elastīgus klientu iesaistīšanas risinājumus uzlabotai digitālajai pieredzei, viedāka un zaļāka finanšu nozare nodrošina trīs galvenās iespējas:
Datu, informācijas un scenāriju integrācija
Inteliģentā konverģētā platforma veido reāllaika datu iespējas, pamatojoties uz hibrīdu multimākoņu arhitektūru, atvieglojot starpmākoņu pārvaldību ar dinamiskiem pakalpojumiem, kas atbilst dažādu scenāriju prasībām.
Lai gan hibrīda multimākoņu arhitektūra ir populāra, pastāv tehniskas problēmas, piemēram, multimākoņu sadarbība vienā tīklā un vairāku pušu datu šifrēšana un skaitļošana. Taču Kao uzskata, ka jaunās tehnoloģijas var padarīt modernizāciju par realitāti, izmantojot izkliedētu mākoņa mikropakalpojumu platformu, lai veicinātu nevainojamu pārveides un migrācijas pieredzi.
Visaptveroša digitālā galalietotāja pieredze
Zema koda iespējas ievērojami palīdz izstrādāt vietējās superlietotnes un klientu iesaistīšanas centru (CEC), kas savieno klientus ar digitālajiem pakalpojumiem, lai nodrošinātu labākus galalietotāju pakalpojumus. Huawei ir sadarbojies ar partneriem, lai izveidotu visaptverošu inteliģentu finanšu risinājumu datu, informācijas un scenāriju integrēšanai, uzlabojot klientu pieredzi mijiedarbībā, uztverē un lēmumu pieņemšanā.
“No informācijas viedokļa mēs piedzīvojam saprātīgu lēmumu pieņemšanas laikmetu. 2022.gads ir pavērsiens informācijas jomā. Esam oficiāli iesoļojuši ZFLOPS posmā līdz ar izlūkdatu attīstību superpersonalizācijas laikmetā, un mums ir jāpadomā par to, ko tas mums nozīmē. Mēs redzam, kā tiek radīti viedi līgumi, kas padarīs lēmumu pieņemšanu iespējamu jebkurā vietā,” piebilda Kao.
Platformas + pakalpojuma arhitektūra ar integrētu dinamiskumu, operatīvo informāciju un scenārijiem
Mākoņdatošanas stratēģijas un tehnoloģijas ļauj paātrināt viedo konverģenci dinamiskai digitālajai platformai, kā arī programmatūras kā pakalpojuma (SaaS) produktu apkopošanu atvērtai ekosistēmai visos finanšu pakalpojumu scenārijos.
Izmantojot zaļu un autonomu mākoņu infrastruktūru un iekārtas, tiem ir potenciāls kļūt vides ziņā ilgtspējīgākiem. Finanšu iestādes var uzlabot energoefektivitāti un samazināt oglekļa pēdas nospiedumu, vienlaikus atvieglojot sadarbību starp vairākām tehnoloģijām, neviendabīgām tehnoloģijām un hibrīda multimākoni.
Globālas partnerības daudzveidīgiem risinājumiem
Huawei kopā ar vadošajiem partneriem ir radījis novatoriskus risinājumus, lai atbalstītu klientu digitālās vajadzības. Viens no šādiem risinājumiem ir Digital Banking 2.0, kas izmanto Temenos atvērto platformu. Tas ir izstrādāts ar mērķi atbalstīt ātru digitālo banku ieviešanu, nodrošinot bankām iespēju paātrināt modernizāciju mākonī, kā arī uzlabot ieviešanas efektivitāti un klientu apmierinātību.
Pagājušajā gadā Huawei ieviesa programmu Financial Partner Go Global (FPGGP), lai izveidotu globālu ekoloģisko platformu, kas efektīvi savieno klientu vajadzības un partneru inovatīvos risinājumus.
“Tā bija veiksmīga programma, kurā FPGGP pievienojās 25 partneri. Turklāt Singapūrā tika ieviests mūsu kopīgais risinājums ar Netis Alops, un kopš tā laika tas radīja lielākas iespējas vairāk nekā 10 valstīs,” sacīja Kao.
Atbildot uz jautājumu par Huawei tehnoloģiju ceļvedi, Kao pastāstīja par gaidāmo FPGGP 2.0 ieviešanu tirgū.
“Mēs ceram, ka mums būs konsultāciju partneri un globāli pakalpojumu partneri. Mēs arī cenšamies piesaistīt vietējos partnerus galvenajās valstīs kā vietējo FPGGP kopīgo risinājumu integratoru, lai veicinātu šo risinājumu pārdošanu vietējā tirgū,” skaidroja Kao.
Huawei ir galvenais globālās finanšu pakalpojumu nozares digitālās transformācijas dalībnieks, kas apkalpo vairāk nekā 2000 finanšu klientu vairāk nekā 60 valstīs un reģionos, tostarp 49 no pasaules 100 lielākajām bankām.