Uzziniet zieda vecumu
Ja esat iegādājušies orhideju, kas nesteidzas jūs iepriecināt ar ziediem, varētu būt, ka ziediņš ir pārāk jauns. Lai uzzinātu zieda vecumu, atliek vien saskaitīt tā lapu dzinumus.
Pieaugušam augam, kas ir pilnībā gatavs ziedēšanai, ir no pieciem līdz astoņiem dzinumiem. Ja ziediņi sāk augt ātrāk nekā tiem vajadzētu, orhidejai varētu nepietikt spēka atjaunoties.
Nepārlieciet šo augu citviet
Atrodiet katram ziedam savu vietu uz palodzes. Nekādā gadījumā nepārvietojiet orhideju podiņus, jo šiem ziediem dzīvesvietas maiņa nozīmē ārkārtīgi lielu stresu un pārbaudījumus.
Orhideja reaģē uz apgaismojumu. Ja gadījumā rodas ļoti liela nepieciešamība pārvietot augu citviet, novietojiet to tieši tādā pašā pozīcijā kā iepriekš – ar tiem ziediem uz gaismas avota pusi, kuri iepriekš tie jau bija virzīti šādi.
Sekojiet līdzi sakņu sistēmas stāvoklim
Visi, kas ir nolēmuši mājās turēt orhidejas, noteikti zina, ka šo ziedu saknēs aktīvi noris fotosintēze. Tieši tādēļ orhidejas ir jātur nevis keramiskā, bet caurspīdīgā traukā.
Rūpējieties par ziedam sniedzamo apgaismojumu
Saules apgaismojums ir viens no faktoriem, kas visvairāk ietekmē orhideju labklājībai. Ja orhideja nesaņems saules gaisumu visas dienas garumā (tās ir 10 – 12 stundas) , tad gluži vienkārši nesāks ziedēt. Tieši šī iemesla dēļ aukstajos ziemas mēnešos orhidejai nepieciešams nodrošināt gaismu arī tumšajās dienas daļās ar speciālajām lampām. Ja jums nav iespējams iegādāties šo speciālo lampu, varat izmantot visparastāko energoefektīvo baltas krāsas lampiņu. Šīs lampas neuzsildās, tādēļ varat turēt kaut pāris centimetrus virs paša zieda.
Noorganizējiet orhidejām nelielu temperatūru maiņu
Jūs varat panākt, ka orhideja aug daudz veiksmīgāk, ja noorganizēsiet tai nelielu temperatūru maiņu nakts stundās. Tādēļ ieteicams, lai nakts laikā temperatūra atšķirtos par 5 – 6 grādiem, proti, naktī tai jābūt zemākai kā dienā.
Protams, mēs saprotam, ka ziemā šādas temperatūras maiņas nodrošināt ir daudz grūtāk, taču līdz ar pavasara beigām un līdz pat rudens sākumam orhideju drīkst turēt arī svaigā gaisā. Aukstajos ziemas mēnešos iesakām pēc iespējas biežāk vēdināt telpas. Taču dariet to ļoti uzmanīgi, jo kaprīzās orhidejas nemīl caurvējus.
Pareizi laistiet orhidejas
Orhideju aplaistīšana ir vesels rituāls. Lai augs justos labi, to nepieciešams aplaistīt tikai tad, kad augsne kļuvusi pilnīgi sausa. Ideālā gadījumā ūdenim, ar kuru apliesiet orhidejas, jābūt savāktam no lietus. Protams, var izmantot arī parasto krāna ūdeni, taču tad to iepriekš nepieciešams uzvārīt un atdzesēt.
Un kā jūs rūpējaties par savām orhidejām? Noteikti neaizmirstiet dalīties arī ar saviem draugiem!