Noklausies: Jānis Moisejs izdod jaunu albumu – “Laime kabatā”

Atzīmējot savu 35. dzimšanas dienu, dziedātājs Jānis Moisejs iepazīstina klausītājus ar jaunu albumu – “Laime kabatā”.

“Laime kabatā” ir trešais dziedātāja un komponista Jāņa Moiseja studijas albums, kas dienasgaismu ierauga 2022.gada 12.augustā, un pie Latvijas estrādes mūzikas debess juma iemirdzas īpaši spoži, ietverot aizraujošas muzikālās sadarbības un 18 rūpīgi lolotus muzikālus dārgakmeņus.

“Laime kabatā” vari noklausīties sev ērtākajā straumēšanas vietnē:

https://janismoisejs.hearnow.com/

Jauno albuma tituldziesmas “Laime kabatā” video vari noskatīties šeit:

Par albumu un tajā iekļautajām dziesmām

Albumā spilgti izceļas Jāņa Moiseja dziesminieka talants un muzikāli radošais aicinājums, jo vairums no 18 albumā apkopotajām dziesmām ir komponējis pats mākslinieks.

Albumā ietvertas gan jaunas dziesmas, gan jau iemīļoti un zināmi skaņdarbi, kuri iemantojuši klausītāju mīlestību, izcīnot godalgotas vietas žanra nozīmīgākajā aptaujā – “Latvijas sirdsdziesma”. Piemēram, “Mēnestiņš” (1.vieta), “Bērnu dienas” (3.vieta), “Mātei” (3.vieta), “Ai, cik vienādi esam” (fināla dziesma), “Sapņu taurenītis” (fināla dziesma). Tāpat albumā ir iekļauti īpaši meistardarbi, kas veidoti sirsnīgās muzikālās sadarbībās.

Piemēram, dziesma “Visiem Jāņiem”, kas radīta kopā ar leģendāro maestro Gunāru Freidenfeldu un brašo LU vīru vokālo ansambli “Dancis” Sarmītes Ančānes vadībā. Un dziesma “Mēnestiņš”, kur savu roku pielikuši izcilais dzejnieks Valdis Artavs, kopā ar skanīgo Talsu pūtēju orķestri Raita Rēriha vadībā, ieskaņojot Jāņa Ivanova melodiju no k/f “Zvejnieka dēls”.

Tāpat albumā dzirdēsiet garšīgus, vēl nedzirdētus pārsteigumus. Piemēram, sadarbībā ar X-Faktora laureāti un skaistās balss īpašnieci Elīnu Gluzunovu radīta dziesma “Mūža meži”, kas smalkā dvēseliskā balādē aizkustinās katru klausītāju.

Albumā būs dzirdamas arī vairākas dziesmas ar mākslinieka ilggadējās enerģiskās skatuves partneres Lienes Šomases dalību. Izceļama, ir viena no visu laiku LR2 spēlētākajām dziesmām -“Uzbur laimi”. Tāpat atradīsiet sirsnīgu muzikālu pērli – dziesmu “Bērnu dienas”, kas ieskaņota kopā ar talantīgo dziedātāju Ievu Sutugovu. Atklāsiet rotaļīgo dziesmu “Vārds”, kas atkal un atkal pasvītro azartisko komponista Ulda Vanaga daiļradi.

Albuma muzikālo augstvērtīgumu izceļ tādu meistarīgu mākslinieku piedalīšanās, kā Dināra Rudāne dziesmās “Dzejnieka baltā dūja”, “Vārds”, “Sapņu taurenītis”, Talsu pūtēju orķestra skanīgais kolektīvs, Ginta Žilinska virtuozā darbība pie klavierēm dziesmā “Laime kabatā”, u.c. talantīgu mūziķu piedalīšanas albuma ierakstā.

 

Īsumā par Jāņa Moiseja diskogrāfiju

Atgādinām, ka pirmais mākslinieka studijas albums bija Raimonda Paula komponētais albums duetam ar Lieni Šomasi.

Albums “Pasaule ir skaista” ar Guntara Rača vārdiem tika izdots 2007.gadā, iemantojot zelta diska statusu pēc pārdošanas apjoma un izcīnot Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu. Otrais studijas ieraksts bija albums ar nosaukumu “Šķiršanās blūzs”, kas tika izdots 2014.gadā un bija mākslinieka pirmais solo albums, kas sevī apkopoja dziesmas, kuru autori bija labi pazīstami un cienījami komponisti. Tostarp Uldis Marhilevičs, Raimonds Pauls, Ģederts Ramans, Alnis Zaķis, Imants Kalniņš un Mārtiņš Brauns. “Laime kabatā” ir trešais dziedātāja un komponista Jāņa Moiseja studijas albums, un izceļ Jāņa Moiseja meistarību komponista ampluā.

Albums tapis ar VKKF un LaiPA radošo stipendiju atbalstu. Pie albuma muzikālā noformējuma darbojušies Gints Stankevičs (studijas producents) un Kristaps Krievkalns (studijas producents dziesmā “Visiem Jāņiem”). Albuma vizuālajā noformējumā ietvertas talantīgās Lauras Punčules fotogrāfijas, kas apstrādātas meistarīgo Grafika.lv dizaineru rokās.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment