Mazliet biedējoši! “Varētu būt trīs gadīgs lāčuks…. ” – vienā no skaistākajām Latvijas pilsētām, kas atrodas tikai 45 km no Rīgas, pastaigājoties nofilmēts pieaudzis brūnais lācis

Foto – Pexels

Lai arī jau sen zināms, ka Latvijā lāči ir, tomēr ar katru jaunu ziņu, kas tiek publicēta soctīklos, jāsāk aizdomāties – cik droši ir doties mežā, pat, ja šis mežs neatrodas “dziļos laukos”…

Nesen socvietnes “Facebook” grupā “Lāču izplatība Latvijā” publicēts kāds ieraksts, kas licis aizdomāties.

Brūnie lāči ir sastopami visā Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā, un ir aizsargājami savvaļas dzīvnieki. Latvijā medības uz lāčiem nav atļautas. Savulaik no Latvijas izzuduši, taču pēdējos gados mērķtiecīgu un zinātniski pamatotu lēmumu un rīcības rezultātā, lāču populācija stabili atjaunojas, sasniedzot 60-70 īpatņu skaitu – šāds skaitlis bija oficiāli publiskots 2023. gada februārī. Tomēr daudzi zinātnieki jau sliecas atzīt, ka nupat Latvijas teritorijā varētu būt stabili vismaz 100 sastopami sugas pārstāvji.

Izpildi testu!

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Gribam pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu (tev būs tikai 30 sekundes) un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 61%

0%

Pieauguša brūnā lāča ķermeņa garums var sasniegt pat 2,8 metrus, un svars svārstās no 200 līdz 300 kilogramiem. Apmatojums – no gaiši brūnas līdz tumši brūnai krāsai. Dabiskā vidē lāči dzīvo no 20 līdz 30 gadiem.

Foto – Pexels

Latvijā brūnie lāči galvenokārt apdzīvo mežainus apvidus, kas ir bagāti ar pārtikas resursiem. Visbiežāk lāči Latvijā ir sastopami Latgales un Vidzemes reģionos, kur ir lielas un mazāk traucētas meža platības. Lāči barojas gan ar gaļu, gan augiem un ogām – tie ēd gan citus zīdītājus, gan kukaiņus, gan zivis, gan ogas, gan saknes.

Lāči ir teritoriāli dzīvnieki un viena lāča teritorija var būt pat vairāki desmiti kvadrātkilometru.

Lasi vēl: Netālu no Rīgas manīts ļoti bīstams meža zvērs; sieviete sastapusies ar šo zvēru un lūk, kā tas izvērtās

Dažkārt lāči var nonākt konfliktā ar cilvēkiem, piemēram, apciemojot kādas saimniecības bišu stropus vai lauku saimniecības. Svarīgākais, kas jāatceras, ja dodaties mežā, kurā potenciāli varētu būt sastopami lāči, ejot turp – jātrokšņo un jārada dzīvniekam tādi apstākļi, lai viņš jau jūs izdzirdot, atstātu teritoriju. Ja nu tomēr, gadījies saskrieties aci pret aci ar lāci, galvenais ir nesākt skriet no dzīvnieka prom, visticamāk, viņš metīsies pakaļ. Jāatkāpjas ir lēnām, mierīgi, bez steigas, nepagriežot viņam muguru.

Foto – Pexels

Grupā “Lāču izplatība Latvijā” kāda sieviete publicējusi kadru no, visticamāk, mednieku video kameras, kurā redzams pieaudzis lācis. Pie šī posta viņa pierakstījusi: “22.05.2024. Pāris kilometri no Saulkrastiem, Sējas virzienā. Varētu būt trīsgadīgs lāčuks.”

Leave a Comment