Mana māsa sāka ēst griķus katru dienu. Un lūk, kādas izmaiņas notika viņas organismā!

Par spīti izplatītajam viedoklim, griķi nepieder pie graudaugiem!

Tai ir vairāk kas kopīgs ar rabarberu un skābeņu sēklām! Tas padara griķus par lielisku graudaugu aizvietotāju cilvēkiem, kuri cieš no glutēna nepanesamības. Griķi – tā ir lieliska alternatīva rīsu biezputrai cilvēkiem, kuriem ir diabēts.

Maz kurš zina, ka griķu putraimi ir barojošāka, nekā citas graudaugu kultūras. Kaut gan ogļhidrāti ir griķu galvenā sastāvdaļa, tur atrodamas arī daudz olbaltumvielas, minerāli un antioksidanti.

Griķos esošajiem ogļhidrātiem ir zems glikēmiskais indekss. Lūk, kāpēc griķi neizraisa neveselīgo cukura līmeņa lēkāšanu asinīs.

Turklāt griķos ir arī pietiekošs šķiedrvielu un cietes daudzums, kam ir liela nozīme resnās zarnas veselības nodrošināšanā.

Griķu putraimi ir pilni ar aminoskābēm, it īpaši lizīnu un arginīnu. Saskaņā ar pētījumiem, graudos esošās olbaltumvielas efektīvi samazina holesterīna līmeni asinīs, novērš žultsakmeņu veidošanos un samazina resnās zarnas vēža veidošanās risku.

Šiem lieliskajiem putraimiem ir augstāks minerālo vielu saturs, kā rīsiem, kviešiem un kukurūzai. Griķos atrodams arī mangāns, varš, magnijs, dzelzs un fosfors.

Un tā, regulāra griķu lietošana var pozitīvi ietekmēt daudzus mūsu organismā notiekošos procesus, kā piemēram:

  • cukura līdzsvars asinīs,
  • asinsspiediens,
  • tauku vielmaiņa,
  • gremošana,
  • imūnsistēma,
  • kaulu veselība,
  • samazina vēža veidošanās risku, it īpaši resnās zarnas un krūts vēža veidošanos.

Piezīme: Cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret lateksu vai rīsiem, var līdzīgi reaģēt arī uz griķiem: parādās izsitumi, novērojami kuņģa-zarnu traucējumi, un visnopietnākais, smags alerģisks šoks!

loading...

Leave a Comment