* Sajauc plūškoka ziedus, trūkumzālītes un trejkrāsu vijolītes lakstus, anīsa augļus, blaktenes un lakricas saknes, krūkļa mizu, kliņģerīšu un kaķsierīšu ziedus. Visas sastāvdaļas, izņemot kaķsierīšu ziedus, ņem pa 3 daļām, kaķsierītes ņem 2 daļas. Sagatavoto maisījumu, ieber termosā, aplej ar vārošu ūdeni, vairākas stundas nostādina un dzer pa malkam 2 glāzes dienā. Kurss – 10 dienas.
* Vienu ēdamkaroti asinssārtās vilkābeles augļus vai augļus kopā ar ziediem aplej ar glāzi vāroša ūdens, 2 stundas nostādina siltā vietā (vislabāk termosā) un dzer pa glāzei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Kurss – 15 dienas.
Pret klimaktērija izraisītiem traucējumiem palīdz šādi līdzekļi.
* Vienu vai divas reizes dienā lieto pa ½ tējkarotei bišu māšu peru pieniņu sajauktu (attiecībā 1:100) ar medu. Maisījumu tur mutē, līdz tas pilnībā izšķīst. Kurss – 4-6 nedēļas.
* Sajauc ārstniecības kumelīšu ziedus (40 g), baldriānu saknes (30 g) un piparmētru lapas (30 g). Divas ēdamkarotes sasmalcinātā maisījuma ieber termosā, aplej ar ½ litru vāroša ūdens, 2-3 stundas nostādina, tad izkāš un dzer pa glāzei no rīta un vakarā kā nomierinošu un pretsāpju līdzekli klimaksa laikā. Vienlaikus lieto arī bišu māšu peru pieniņa un medus maisījumu (1:100) – pa 1/3-1/4 tējkarotes 2-3 reizes dienā.
* Sajauc lielās nātres lakstus (20 g), trejdaivu sunīša lakstus (20 g), trejkrāsu vijolītes lakstus (15 g), parastā pelašķa lakstus (15 g), liela dadža saknes (10 g), tīruma kosas lakstus (10 g) un upeņu lapas (10 g). Divas ēdamkarotes žāvētā sasmalcinātā maisījuma ieber termosā, aplej ar ½ litru vāroša ūdens 1,5-2 stundas nostādina, tad izkāš un dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā, ja klimaktērija sindroms izraisījis dzimumorgānu niezi un ādas izsitumus. Uzlējumu var saldināt ar medu.
* Pret pastiprinātu svīšanu ieteicams dzert salviju lapu uzlējumu. Vienu ēdamkaroti drogas aplej ar glāzi vāroša ūdens, 20 minūtes nostādina, tad izkāš un dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā stundu pēc ēšanas.
* Karstuma uzplūdu viļņus mazinās kazeņu lapu tēja. Var pagatavot arī šādu maisījumu: sajauc kazeņu lapas (25 g), vilkābeles augļus (10 g), māteres lakstus (20 g) un dumbrāju zaķpēdiņu lakstus (15 g). Uzlējumam ņem vienu ēdamkaroti sasmalcinātā maisījuma uz glāzi vāroša ūdens.
Tevi noteikti interesēs
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa