Latvijā pirmo reizi manīts ļoti invazīvs plēsējs; iedzīvotājiem lūgts viņu manot netuvoties!

Šī radība, kuras izcelsme ir Dienvideiropas un Centrāleiropas valstīs, veic migrācijas ceļojumu uz ziemeļu reģioniem, klimatam pārejot uz mērenāku stāvokli. Vienlaikus pētnieks Krams apstiprina, ka, neskatoties uz visēdāju raksturu, invazīvā suga nerada draudus cilvēkiem.

Saskaņā ar viņa atklājumiem, šakālis spēj mērķēt uz mazākiem dzīvniekiem, piemēram, kaķiem, dažkārt demonstrējot spēju pārvarēt laupījumu, kas 4 līdz 5 reizes pārsniedz savu izmēru.

 

Visas šakāļu sugas iesaistās monogāmu pāru savienošanā un sadarbojas, lai aizsargātu savas teritoriālās robežas pret citiem pāriem. Dažos gadījumos teritoriālais plašums var būt ievērojams.

Jaunie šakāļi dzīvo kopā ar saviem vecākiem, līdz tie sasniedz dzimumbriedumu un izveido savas teritorijas. Reizēm šakāļi var pulcēties lielākās mežainās platībās, tomēr tie pārsvarā medī pa vienam vai pa pāriem.

Lasi vēl: Par milzīgu summu pārdod vēstuli, kuru uzrakstījis Titānika pasažieris; lūk, kas tajā rakstīts! Asaras pat birst..

Lasi vēl: Sētniece gribēja aizvākt pie miskastēm izmestu skapi. Bet atverot tā durtiņas, viņa teju vai palēcās aiz izbrīna!

Zelta šakāļi apdzīvo alas, kur papildus uzkrāj uzturu, ja nav iespējams uz tūlītēju patēriņu. Mūsu tautā cilvēki to var sajaukt ar lapsu. Nakts stundās tas var šķērsot aptuveni 12 līdz 15 kilometrus garus attālumus.

Arī interesanti: Ārsts brīdina: “Neēdiet tomātus ar mizu! Nekādā gadījumā nelieciet tomātus vienā maisā ar maizi vai sieru … “

COMMENTS

Leave a Comment