Jūs varat brīvi izvēlēties savu attieksmi
“Es uzskatu, ka vissvarīgākais lēmums, ko varu pieņemt ikdienā, ir mana attieksmes izvēle.” — Čārlzs V. Svindols
Citiem vārdiem sakot: mēģinājums kontrolēt realitāti izraisa sāpes un ciešanas, jo mēs esam ierobežoti tajā, ko un ko mēs varam kontrolēt. Ja jums ir bijušas intīmas attiecības un mēģināts kontrolēt savu partneri, jūs saskarsities ar konfliktiem un pretestību.
Bet, ja jūs pieņemat viņus tādus, kādi viņi ir, tas, kas jūs viņus traucē, var patiešām mainīties. Nekādu garantiju, bet jūs joprojām mainījāties un atradāt iekšēju mieru, kas ir svarīgāk, nekā mēģināt mainīt citus cilvēkus.
Mums ir jāmaina sava uztvere, lai mēs redzētu situāciju savādāk. Cilvēki mūs pievils, un apstākļi ne vienmēr būs labvēlīgi, tāpēc mēģinājums kontrolēt realitāti var radīt tikai sāpes un ciešanas. Galu galā dzīve nav saistīta ar mēģinājumu kontrolēt citus vai ārējos apstākļus, jo šīs lietas ir ārpus mūsu kontroles.
Kad mēs pieņemam to, ko nevaram mainīt, mēs vairs neesam pieķēdēti un varam piedzīvot iekšēju mieru un brīvību. Tas var prasīt praksi un sākumā var būt grūti, jo ego patīk kontrolēt.
Bet tā ir nepatiesa kontroles sajūta, jo, ja mēs nevaram kontrolēt citus cilvēkus vai ārējos apstākļus, mūsu spēja kontrolēt realitāti ir ierobežota. Tāpēc mēs esam atbrīvoti no kontroles važām un brīvi izvēlēties, kā reaģēt.
Mēs atveram neierobežotas iespējas un, pieņemot visu, kas ir; tas dod jums brīvību būt pašam. Šī brīvība nav saistīta ar to, ko citi saka vai dara.
Tas nav saistīts ar to, kas ar tevi notiek, jo cilvēks, kurš pieņem realitāti, var brīvi izvēlēties savu attieksmi. Tas ir patiess spēks. Vara nav saistīta ar mēģinājumu kontrolēt vai manipulēt ar citiem cilvēkiem, jo tas beidzas pret mums.
Vai jūs varat pieņemt lietas tādas, kādas tās ir?
“Pirmais solis uz pārmaiņām ir izpratne. Otrais solis ir pieņemšana. – Nataniels Brandens
Paturot to prātā, atcerieties iepriekšējo situāciju vai personu, par kuru es jums jautāju pirmajā rindkopā. Iespējams, tas bija ģimenes loceklis, draugs vai tuvs partneris, kuru jūs centāties kontrolēt. Varbūt tas bija darbs, ko vēlējāties, vai jauns dzīvoklis, vai sadzīves tehnika.
Neatkarīgi no tā, cik labi vien iespējams, atcerieties pieredzi un izsauciet pieredzētās emocijas. Kad es uzdodu šo jautājumu klientiem savā koučinga praksē, viņi bieži atsaucas uz negatīvām emocijām, piemēram, dusmām, vilšanos, naidu un vilšanos.
Tātad, ja mūsu emocijas ir barometrs tam, kā mēs virzāmies cauri dzīvei, ir loģiski, ka negatīvās emocijas brīdina mūs par kaut ko nepareizu mūsu domās vai darbībās.
Citiem vārdiem sakot, negatīvās emocijas, ko piedzīvojat, mēģinot kontrolēt citus vai apstākļus, ir dzīves veids, kā likt jums izvairīties no sava biznesa.
Tāpēc iesaku izvēlēties vienu vai divas situācijas, kuras centāties kontrolēt. Pajautājiet sev, vai varat pieņemt situāciju tādu, kāda tā ir, pat ja tā ir tikai viena diena. Pievērsiet uzmanību tam, kā jūtaties. Vai jūtat iekšēju mieru, brīvību vai rāmuma sajūtu?
Lasi vēl: “Vai esat kādreiz domājuši, cik pasaule būtu blāva, ja mēs visi būtu vienādi visos veidos?”; Izvēlies spalvu un uzzini savus slēptos personības aspektus
Ja vēlaties turpināt praksi, mēģiniet to pagarināt vēl par vienu dienu un turpināt septiņas vai vairāk dienas. Es bieži lūdzu klientus savā viedtālrunī lejupielādēt ieradumu izsekotāju un izsekot, cik ilgi viņi var paciest sarežģītu situāciju, līdz tā pārstāj viņiem radīt sāpes.
Jūs arī varat to izdarīt. Sākumā tas var būt grūti, taču nepretošanās priekšrocības ir lielākas par sekām, kas rodas, stingri turoties situācijā, kas nav jūsu kontrolē. Galu galā, pieņemot dzīvi tādu, kāda tā ir, mēs varam brīvi rīkoties saskaņā ar realitāti un atbrīvot sevi no pieķeršanās negatīvām emocijām.