“Ir jauna informācija, un tā ir biedējoša”: sinoptiķi stāsta, kam gatavoties no 7. jūnija

Tuvākajās diennaktīs gaidāmi mainīgi mākoņu apstākļi, ar īslaicīgiem lietus periodiem dažviet. Dominēs lēns līdz mērens rietumu vējš.

Naktīs gaisa temperatūra pazemināsies līdz +8..+15 grādiem, bet naktī uz piektdienu un sestdienu termometra stabiņš vietām var noslīdēt līdz +5..+7 grādiem. Dienas laikā maksimālā gaisa temperatūra būs galvenokārt no +16 līdz +21 grādam.

Nākamajā darba nedēļā laikapstākļi būs līdzīgi – saglabāsies mainīgs mākoņu daudzums ar iespējamiem īslaicīgiem lietus periodiem.

Kopumā nokrišņu daudzums būs neliels, tādēļ sausums turpināsies daudzviet Latvijā, un ug*****ība mežos saglabāsies augsta. Naktīs temperatūra paliks zem +10 grādiem, bet dienas laikā maksimālā temperatūra būs ap +18..+22 grādiem.

Saskaņā ar pašreizējo “Global Forecast System” prognozi, pēc 15. jūnija Latvijā varētu atgriezties karstums, un gaisa temperatūra varētu paaugstināties virs +30 grādiem.

Līdz ar karstumu iespējami arī spēcīgi pērkona negaisi, kas varētu būt postoši. Šī prognoze norāda uz iespējamu intensīvu karstuma vilni, kas varētu ievērojami ietekmēt ikdienas dzīvi un veicināt ug***ēku risku.

Nedēļas otrajā pusē laika apstākļus galvenokārt ietekmēs cikloni, kas nesīs vēsāku gaisa masu uz Latvijas teritoriju. Plašākā teritorijā gaidāms lietus, un vējš pastiprināsies, radot vēsāku sajūtu.

Naktīs temperatūra pazemināsies līdz +8…+13 grādiem, bet diennakts gaišajās stundās maksimālā temperatūra būs no +20 līdz +23 grādiem.

Lasi vēl: Planētu parāde koncentrēs veiksmi uz viņiem: trīs zodiaka zīmes, kuru dzīve tiks apgriezta kājām gaisā

Tomēr jāņem vērā, ka stiprā vēja dēļ jutīsies, ka temperatūra ir vēl nedaudz zemāka. Turklāt dažviet iespējamas arī stiprākas lietusgāzes un pērkona negaisi, kas varētu vēl vairāk ietekmēt komforta līmeni.

Trešdienas pēcpusdienā un vakarā, atsevišķi lielākie gubu mākoņi centrālajā un austrumu daļā varētu atnest īslaicīgu lietu. Kopumā diena būs pārsvarā saulaina ar lēnu vēju, bet Kurzemē gaidāms arī mērens dienvidrietumu vējš.

Rīgā sagaidāms neliels mākoņu daudzums un bez nokrišņiem. Pūšot lēnam vējam, temperatūra sasniegs +24..+25 grādus. Sinoptiķi brīdina, ka vietām Latvijā saglabājas augsta u****ba mežos.

 

Leave a Comment