Iemesls ir ļoti nopietns: kāpēc naudu nedrīkst nēsāt apģērba kabatā?

Foto – Pexels

Mūsu senči uzskatīja, ka cilvēka materiālais stāvoklis lielā mērā ir atkarīgs no viņa paša attieksmes pret naudu. Jo īpaši no tā, kur tieši jūs nēsājat naudu un kā to glabājat. Mēs jums pastāstīsim, ko nevajadzētu darīt ar savu naudu, lai nepiesauktu nabadzību!

Bet vispirms noskaidrosim, kas tad īsti ir tautas ticējumi, kad ticēja mūsu senči? Tiek uzskatīts, ka tautas ticējumi ir daļa no kultūras mantojuma, kas raksturo cilvēku uzskatus, tradīcijas un pārliecības par dažādām parādībām un notikumiem. Tie var būt saistīti gan ar dabas fenomeniem, gan ikdienas dzīvi, gan arī ar garīgo pasauli. Šie ticējumi bieži tiek nodoti no paaudzes paaudzē un tie ir svarīga daļa no sabiedrības identitātes.

Tautas ticējumi var ietvert dažādas jomas, piemēram:

Dabas parādības: Piemēram, ticējumi par laika prognozēm, augļu un dārzeņu auglību, zemes stāvokli vai pat dzīvnieku uzvedību.

Dzīves notikumi: Ticējumi un rituāli, kas saistīti ar dzimšanu, laulību, došanos mūžībā vai citiem dzīves posmiem.

Izpildi šo testu!

Pārbaudi savas zināšanas par latviešu žargonvārdiem!

Vai tu zini ko nozīmē šie latviešu populārie žargonvārdi? 

1 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

2 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

3 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

Your score is

The average score is 40%

0%

Garīgā pasaule: Ticējumi par garu pasaules eksistenci, kā arī par spokiem, monstriem un citām pārdabiskiem būtnēm.

Tautas ticējumi var būt dažādi, atkarībā no kultūras, reģiona un vēsturiskā konteksta, bet tie visi veido bagāto daudzveidību cilvēku pasaules uzskatos un dzīves rituālos.

Foto – Pexels

Tātad, runājot par naudu un to, kur jūs to nēsājat glabājat – droši vien, ka varētu izšķirt divu veidu cilvēkus – ir tādi, kas cītīgi un akurāti visi naudiņu ievieto maciņā, bet ir arī tādi, kas naudu ieliek kabatā. No praktiskā viedokļa tas, protams, ir ērtāk, taču arī nedrošāk. Jo, piemēram, kad jūs ar naudu kabatā ieejat veikalā vai iekāpjat transportā, to ir diezgan viegli no jūsu kabatas izvilkt.

Taču arī mūsu senči ticējumi ir tieši par šo – kāpēc nedrīkst naudu nēsāt kabatā?

Raksta turpinājumu lasi nākošajā lapā:

Leave a Comment