“CITRO” dubulto sadarbības apjomu ar reģionu zemnieku saimniecībām un sāk rudens ražas iepirkumu

Vietējo uzņēmumu apvienības mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” pēdējo gadu laikā ir būtiski kāpinājis sadarbības apjomus ar vietējām reģionu zemnieku saimniecībām un divkāršojis sadarbības partneru skaitu reģionos.

Šī gada pirmajā pusgadā ir dubultojies iepirkuma apjoms, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn. Galvenokārt no zemnieku saimniecībām reģionos “CITRO” iepērk svaigus vietēji audzētus sezonas augļus, ogas un dārzeņus.

Uzsākot rudens ražas iepirkumu, plānotais apjoms jau šobrīd pārsniedz iepriekšējo gadu rudens ražas iepirkuma apjomus un visticamāk tiks sasniegts rekordražas iepirkums no vietējām reģionu zemnieku saimniecībām.

“Sadarbība un atbalsts vietējiem novadu ražotājiem ir “CITRO” tīkla prioritāte, lai nodrošinātu daudzveidīgu vietējo sezonas augļu un dārzeņu piedāvājumu visa gada garumā.

Ar katru gadu mēs paplašinām sadarbības loku ar vietējiem ražotājiem un spējam piedāvāt arvien vairāk vietējo reģionu zemnieka izaudzēto produkciju un tā ir vērtība, ar ko atšķiramies no citiem tirgotājiem. Latvijas reģionos ir ļoti daudz uzņēmīgu cilvēku, kas pašu rokām spēj izaudzēt augstākās kvalitātes produktus un konkurē ar lieliem importa zīmoliem.

Arī mūsu pircēji augstu novērtē vietējās izcelsmes produktu kvalitāti un visbiežāk dot tiem priekšroku. Tāpat vietējo zemnieku audzēti dārzeņi un gaļa tiek izmantota arī “CITRO” pašu gatavotās produkcijas ražošanā, ko iecienījuši mūsu pircēji,” norāda Imants Kelmers, SIA “Latvian Retail Management” valdes priekšsēdētājs.

Uzņēmumu apvienība “Latvian Retail Management” nodrošina vietēji audzētu augļu un dārzeņu ražas iepirkumu gan centralizētā, gan reģionālā līmeņa iepirkuma sistēmā, nodrošinot attiecīgā reģionā audzētu augļu un dārzeņu piegādi konkrētā reģiona partnerim, tādējādi īsinot loģistikas ķēdi un nodrošinot ātrāku svaigo produktu nonākšanu “CITRO” tīkla veikalu plauktos.

“Ņemot vērā “CITRO” pārstāvniecību reģionos, mēs varam piedāvāt salīdzinoši elastīgus nosacījumus vietējiem novadu ražotājiem un pat ļoti maziem ražotājiem, kas nespēj saražot preci visam tīklam, bet tikai attiecīgā reģiona ietvaros. Tādejādi mēs dodam iespēju vietējiem reģionu ražotājiem piedāvāt savu produkciju “CITRO” veikalu tīklā. Pēdējo gada laikā īpašu uzsvaru esam pievērsuši sadarbības paplašināšanai ar vietējiem reģionu ražotājiem, tādējādi atbalstot viņus pandēmijas laikā,” norāda Imants Kelmers.

Uzsākot rudens ražas iepirkumu, tiek turpinātas iepriekšējo gadu sadarbības un ir noslēgti arī vairāki jauni līgumi ar vietējiem ražotājiem un zemnieku saimniecībām par produktu piegādēm “CITRO” veikalu tīklam. Katru gadu tiek noslēgti arvien vairāk jauni sadarbības līgumi par aktuālo sezonas produktu tirdzniecību, līdz ar to sezonāli vietējo ražotāju sadarbības partneru skaits var mainīties.

“Lielākā daļa mūsu sadarbības partneri – zemnieku saimniecības reģionos ir mūsu ilggadīgi partneri, ar ko kopā esam auguši un attīstījušies. Mūsu sadarbības ietvaros, liela daļa zemnieku saimniecību ir paplašinājuši savu piedāvājumu, attīstot jaunus virzienus, lai nodrošinātu produkcijas piedāvājumu visa gada garumā, ne tikai sezonāli. Papildus tam, novērotas, ka pēdējo gadu laikā pieaugsi arī zemnieku saimniecību izpratne par iepirkuma procesiem un nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu, kas ļauj mums daudz efektīvāk uzsākt sadarbību, lai nodrošinātu ātrāku vietēji audzētu augļu un dārzeņu nonākšanu no lauka līdz mūsu pircēju virtuves galdam,” skaidro Imants Kelmers.

Sadarbība ar vietējiem ražotājiem un atbalsts vietējo ražotāju produkcijai ir daļa no “CITRO” zīmola koncepta “Svaigums ikdienai!”, kas ietver mērķtiecīgu sadarbību ar vietējām zemnieku saimniecībām un novadu ražotājiem. Atbalstot vietējos novadu ražotājus, atsevišķās “CITRO” tirdzniecības vietās ir izveidoti Latvijā ražoto produktu stendi, kur īpaši izcelti vietējo novadu ražotāju produkti, tādējādi iepazīstinot pircējus ar vietējo reģionu ražotāju daudzveidību un produktu klāstu.

Mazumtirdzniecības tīkla “CITRO” zīmols pieder Latvijas uzņēmumu apvienībai SIA “Latvian Retail Management”. To veido vietējā kapitāla mazumtirdzniecības uzņēmumu tīkli AS “Diāna”, SIA “Gabriēla”, SIA “LEKON” un SIA “AA&CO”. Uzņēmumu apvienība pārstāv “CITRO” un “ELDO” zīmola veikalu tīklu ap 90 tirdzniecības vietām visā Latvijā.

SIA “Latvian Retail Management” nodrošina vienotu kopējā tīkla sortimentu, organizējot loģistikas sistēmu un ietverot individuāla piedāvājuma veidošanu katra sadarbības partnera tirdzniecības vietās atbilstoši reģiona tradīcijām un vietējo ražotāju piedāvājumam.

Leave a Comment