Četri aksesuāri, kas noderēs vlogošanai ar viedtālruni

Mūsdienās jaunieši ne tikai seko līdzi slavenu video blogeru jeb vlogeru dienasgrāmatām, bet veido arī paši savus vlogus. Lai sāktu to darīt, šodien pietiek ar viedtālruni un nelielu papildaprīkojumu. Ja šī nodarbe iepatīkas un padodas – publicētie sižeti gūst ievērību -, var sākt domāt par nopietnāku tehniku, atzīst video blogeris Kristaps Graufelds (JORET).

“Modernajiem viedtālruņiem ir ļoti labas kameras, līdz ar to cilvēks var notestēt, cik lielā mērā interese par viņa uzfilmēto video ierakstu saglabājas pēc pirmajiem izveidotajiem sižetiem, neveicot papildu investīcijas profesionālas aparatūras iegādē,” pieredzē dalās Kristaps. Jaunietis savu “Youtube” video blogu sāka veidot 11 gadu vecumā, kad pašmācības ceļā bija apguvis video filmēšanas un apstrādes pamatprincipus. Četru gadu laikā viņa sekotāju skaits ir sasniedzis 20 000.

Savukārt mobilo sakaru operatora BITE tehnoloģiju eksperts Dainis Dembovskis uzsver, ka viedtālruņu aksesuāri, tostarp tie, kas nepieciešami vlogošanai, ir kompakti. Tos var viegli paņemt līdz, ielikt somā vai kabatā, tādējādi vlogu var veidot jebkurā brīdī, kad rodas iedvesma.

Abi eksperti ir pārliecināti: lai veidotu kvalitatīvus vlogus, nepieciešami vien četri mobilie aksesuāri.

Ārējais mikrofons

Veidojot vloga ierakstu, būtiska nozīme ir skaņas (audio) kvalitātei. Viedtālruņos iebūvētie mikrofoni to var nodrošināt vien tad, ja runātājs atrodas ļoti tuvu ierīcei. Turklāt tie uztver apkārtnes trokšņus. Tādēļ BITES eksperts iesaka vlogošanai izvēlēties ārējos mikrofonus.

Tirgū ir pieejami divu veidu ārējie mikrofoni. Stobrveida mikrofoni, piemēram, “R¨DE VideoMic Me” stiprinās pie mobilās ierīces. Tie uztver skaņu sev priekšā, vienlaikus slāpējot troksni no sāniem un aizmugures, tāpēc ir vairāk piemēroti filmēšanai kustībā. Savukārt tā dēvētie “klipši” stiprinās pie apģērba, tāpēc piemēroti situācijās, kad runātājs aktīvi pārvietojas.

Gan stobrveida mikrofoni, gan “klipši” pieejami dažādās cenu kategorijās, sākot ar pavisam lētiem un beidzot ar vairākus simtus vērtiem. Eksperti gan norāda: lai arī vlogošanai dārga aparatūra nav nepieciešama, runājot par mikrofoniem, cenai ir nozīme! Proti, jo dārgāks mikrofons, jo tīrāku un kvalitatīvāku skaņas ierakstu tas nodrošina.

Lai lasītu raksta turpinājumu, šķiriet nākamo lapu!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru