Būvējot mūsu silto polikarbonāta siltumnīcu, daudzi cilvēki bija skeptiski noskaņoti pret šo projektu, apšaubot tās efektivitāti skarbajos ziemas apstākļos, kad sals sasniedz -50 grādu. Tomēr jau otro gadu mani augi siltumnīcā ziemā jūtas lieliski, kas apliecina mūsu lēmuma pareizību.
Neraugoties uz panākumiem, ir daži punkti, kurus es gribētu mainīt. Vairāk par to, kā arī par projekta plusiem un mīnusiem pastāstīšu šajā rakstā.
Iedvesmu būvniecībai guvu no milzīgajām Ķīnas siltumnīcām, kur dārzeņu audzēšana turpinās līdz vēlam rudenim, bet siltajos reģionos pat ziemā. Tās ir veidotas no vienkāršas konstrukcijas ar plēvi augšā un apakšā, kas novietota uz rāmja ar 10-15 cm atstarpi.
Mēs nolēmām sekot šim piemēram un uzbūvēt divslāņu polikarbonāta siltumnīcu, piestiprinot to pie darbnīcas. Ieguvām konstrukciju ar trim polikarbonāta sienām un vienu tukšu sienu no baļķiem.
Siltumnīcas platība ir 36 kvadrātmetri. Parastā pamata vietā izmantojām vecus gulšņus, ieraktus 50 cm dziļumā, uz kuriem pēc tam uzstādījām kokmateriālu joslu un karkasu.
Karkasa galvenie stabi ir izgatavoti no 100×150 kokmateriāliem, bet palīgstabi – no 50×100 kokmateriāliem.
Lasi arī: Es katru gadu pievienoju kolu auto stiklu tīrīšanas šķidruma tvertnei. Pat negaidīju šādu efektu un iesaku to visiem
No ārpuses siltumnīca ir apšūta ar polikarbonātu, bet no iekšpuses, kur tas bija nepietiekams, papildināta ar plēvi. Lai gan sākotnēji bija plānots, ka šis būs pagaidu risinājums, tā šādā veidā darbojas jau otro ziemu.
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk