6 padomi pēdu veselībai slēgto apavu sezonā

#4 Regulāra kāju mazgāšana

Pēdas jāmazgā vismaz vienu reizi dienā tekošā ūdenī. Ūdens temperatūrai ir jābūt pietuvinātai ķermeņa temperatūrai. Taču ziepes gan katru dienu lietot nevajadzētu, jo tās var sausināt pēdu ādu, kā arī izmainīt ādas dabisko mikrofloru. “Svarīgi atcerēties, ka pēc mazgāšanas pēdas obligāti ir jānosusina un kārtīgi jāizslauka pirkstu starpas, pretējā gadījumā tajās palikušais mitrums veicinās kāju pirkstu ādas plaisāšanu un palielinās sēnīšu infekcijas risku,” papildina M. Šukele.

#5 Atbrīvošanās no ādas sabiezējumiem

Situācijās, kad izveidojies ādas sabiezējums, to ieteicams noņemt ar abrazīvu pēdu vīli. Pēdas jāapstrādā sausas, nevannotas un pēc procedūras veikšanas jāieziež ar krēmu. Ja sabiezējumi izveidojušies biezā slānī, no tiem jāatbrīvojas pakāpeniski. Svarīgi nepārspīlēt ar ādas sabiezējumu likvidēšanu – pārāk strauji atbrīvojoties no sabiezējušās ādas, pastāv risks savainot ādas dziļākos slāņus, kas savukārt padarīs pēdas jutīgākas, vieglāk ievainojamas un uzņēmīgākas pret infekcijām. Lai nepanāktu pretēju efektu, nedrīkst aizmirst par higiēnas ievērošanu – pēdu vīli nevajadzētu izmantot ilgāk par diviem mēnešiem, jo raupjās virsmas ir ļoti labvēlīga vide mikrobu un sēnīšu infekciju attīstībai.

#6 Pēdu vannošana

Maigas un gludas pēdu ādas iegūšanai reizi nedēļā ieteicamas sagatavot pēdu vanniņu ar kādu no aptiekās nopērkamajiem vannas sāļiem. Turklāt jāatceras, ka kājas nevajadzētu vannot ilgāk par 5–10 minūtēm un ūdens temperatūra nedrīkstētu pārsniegt 38 grādus, lai pārlieku nesausinātu ādu. Savukārt pēc vannošanas pēdas ieteicams ieziest ar barojošu vai mitrinošu krēmu. Ieteicams parūpēties arī par nagiem – uz tiem vēlams uzklāt nagu eļļu, kas mīkstinās ādu ap nagiem un padarīs nagus elastīgākus.

Leave a Comment