Sinoptiķi ir nobažījušies – Latvijai strauji tuvojas aukstuma vilnis!

Jaunnedēļ Latvijā mūs gaida pārmaiņas laika apstākļos, jo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē vēsāku laiku. Šīs prognozes var radīt ietekmi uz ikdienu un plāniem, kā arī uz cilvēku uzvedību un aktivitātēm.

Tas varētu ietekmēt gan āra aktivitātes, piemēram, pastaigas vai dārza darbus, gan arī cilvēku noskaņojumu un emocionālo stāvokli. Šāda veida informācija ir noderīga, lai cilvēki varētu piemērot savus plānus un rīcību atbilstoši paredzētajiem laika apstākļiem un tādējādi saglabātu komfortu un drošību. Tomēr neviens negaidīja, ka aukstuma vilnis būs tik ļoti jūtams, kā paziņots tagad…

Šķiet, sinoptiķu plāni diemžēl tiks pārskatīti, jo pēdējā brīdī saņemtā informācija no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra norāda uz strauju laika apstākļu maiņu. Šī negaidītā prognoze liek mums atkal izvilkt no skapjiem siltas drēbes, kas visticamāk bija jau paslēptas ziemas glabātuvēs.

Patiesībā, tas ir nedaudz pārsteidzoši, jo neviens patiešām negaidīja tik strauju temperatūras kritumu vai citus laika apstākļu mainījumus tik netālu no siltā gaisa ierašanās.

Maija pirmās dienas sola saglabāt pavasarīgo siltumu, kas pārspēs daudzu gaidības. Šajā periodā gaidāms galvenokārt sauss laiks, ar nelieliem nokrišņiem, kas plānoti tikai svētdien. Vairumā vietu gaiss sasildīsies līdz pat +20 grādiem, un dažās vietās varbūt pat sasniegs vēl augstākas temperatūras.

Šis prognozētais laika apstākļu scenārijs ļaus cilvēkiem izbaudīt pavasara saules starus un siltumu, atvērt logus un doties pastaigās, baudot maija dabas skaistumu un svaigumu.

Jaunnedēļ mums jāgatavojas laika apstākļu pārmaiņām, jo gaidāms, ka temperatūra kļūs ievērojami zemāka.

Šīs prognozes norāda, ka vietām naktīs termometra stabiņš varētu noslīdot līdz nulles atzīmei vai pat zemāk un veidoties salna, kas varētu ietekmēt gan dabas, gan cilvēku aktivitātes. Situācija tuvākajās dienās solās būt ļoti nepatīkama vairāku iemeslu dēļ!

Brīvdienas sola piedāvāt patīkamus un atslābinošus laika apstākļus, kas radīs labvēlīgu atmosfēru āra aktivitātēm un atpūtai. Piektdien un sestdien gaidāms sauss un saulains laiks, kas ļaus cilvēkiem izbaudīt siltas pavasara saules starus un atvērtas debesis.

Tomēr svētdien vietām var rasties mākoņi, kas aizklās debesis, un īslaicīgi nolīs lietus. Lielākoties gaidāms lēns vējš, kas radīs mierīgu un komfortablu vidi āra aktivitātēm.

Šīs prognozes norāda, ka vietām naktīs termometra stabiņš varētu noslīdot līdz nulles atzīmei vai pat zemāk un veidoties salna, kas varētu ietekmēt gan dabas, gan cilvēku aktivitātes. Situācija tuvākajās dienās solās būt ļoti nepatīkama vairāku iemeslu dēļ, jo situācija pasliktināsies pamatīgi!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

Leave a Comment