Ziema vienmēr ir bijusi daudzu cilvēku aizraujoša un ziņkārīga tēma. Daudzi cilvēki domā, kā tas būs: skarbs vai mīksts, sniegots vai bez sniega? Lai gan ar augstu precizitāti laikapstākļus paredzēt nav iespējams, talkā nāk dabas pētnieki.
Viņi dod mums mājienus par gaidāmajām laikapstākļu izmaiņām. Tātad, kāda būs 2024. gada ziema saskaņā ar dabas pētnieka uzskatiem?
Pazīmes ir attīstījušās gadu gaitā:
– Saskaņā ar vienu senu leģendu, ziemas putnu uzvedība var dot mums priekšstatu par gaidāmo ziemu. Ja pamanāt, ka putni uztur savas dzīvotnes siltākos apgabalos, tas var liecināt par bargu un aukstu ziemu. Tomēr, ja redzat, ka putni paliek vairāk ziemeļu reģionos vai ierodas agri, tas var liecināt par maigāku ziemu.
– Pastāv uzskats, ka, ja tādiem dzīvniekiem kā brieži, zaķi un vāveres ir biezākas, pūkainākas astes nekā parasti, tas liecina par bargu ziemas tuvošanos. Tas tāpēc, ka viņi gatavojas aukstumam, izveidojot sev papildu izolāciju.
– Tiek uzskatīts, ka skuju koku konusu izmērs var norādīt uz nākotnes sniega apjomu. Ja čiekuri ir lielāki un sulīgāki, tad ziema būs sniegota.
– Daži uzskata, ka bieža lapu parādīšanās kokos rudenī var liecināt par maigāku ziemu. Ja koki saglabā lapas ilgāk un nenokrīt īstajā laikā, tas var nozīmēt siltāku un mazāk bargu ziemu.
– Dzīvnieku uzvedības novērošana var būt arī noderīgs rādītājs ziemas laikapstākļu prognozēšanai. Ja, piemēram, dzīvnieki biežāk redzami aktīvi meklējam barību vai krājam krājumus, tas var liecināt par bargāku ziemu.
Sekojošās pazīmes liecina par aukstu ziemu:
– Lapas uz kokiem paliek ilgu laiku un nenokrīt.
– Vasarā bija daudz ogu – zemenes, avenes, kazenes, jāņogas.
– Sīpols ir pārklāts ar daudziem biezas mizas slāņiem.
– Rudenī bija daudz pīlādžu.
– Vāveres māja ir pilna ar riekstiem un čiekuriem.
– Peles krāja zāli un paslēpa to savos caurumos; tās nelika ārā.
– Uz ozoliem bija daudz ozolzīļu.
– Ozols stāv bez lapām, un bērzs stāv ar lapām, vai otrādi.
– Sniegs nosniga, pirms no kokiem bija nokritušas visas lapas.
– Vasarā gaisā lido daudz zirnekļu tīklu.
– Novembris ir silts, bet beigās uzkrīt sniegs.
– Bija lietaina vasara un silts rudens.
Lasi vēl: “Mēs visi vēlētos ieskatīties nākotnē, vai ne?”; Izvēlies savu iecienītāko ceriņu un saņemiet prognozi nākamajai nedēļai
– Sēņu bija maz, bet riekstu daudz.
– Mums bija laba graudu raža.
– Skudras uzcēla augstu skudru pūzni.