Ja jūsu mājā joprojām ir šie “vampīru augi”, steidzami izmetiet tos ārā, lai izvairītos no neveiksmes

Manam priekam nebija robežu: puķe uzziedēja! Uz platās palodzes jau stāvēja divas pūkainas skaistules ar violetām un rozā ziedlapiņām, un šī ir bāli zila! 

 

Izaudzēju no lapiņas, kuru ar saimnieces atļauju nolauzu no mazas mātes puķes, kad biju ciemos pie draudzenes.

 

Vijolīte ir uzziedējusi

Jūs varat pavairot vijolītes, sadalot krūmu. Šī procedūra ir ieteicama pieaugušajiem un labi veidotiem augiem. Tad nebūs ilgi jāgaida, līdz parādīsies pirmie pumpuri. Bet, tā kā vijolīte pie draudzenes parādījās nesen un tai nebija laika bagātīgi augt, nebija ar ko dalīties. Tāpēc es nolēmu iestādīt lapu.

Atgriežoties mājās, lapu iespraudu traukā ar vieglu substrātu, samitrināju un gaidīju. Lapa ilgi “domāja”, bet iesakņojās un sāka šaut. Pēc diviem mēnešiem es ievietoju jauno augu brīvā podā, lai tas attīstītos tālāk, un noliku to uz pārbaudītas palodzes.

Sākumā man bija problēmas ar vijolītēm piemērota loga izvēli: uz vienas palodzes ziedi “sadega” saulē, bet uz otras nebija pietiekami daudz gaismas. Kad rāmim tika pievienotas vieglas rullo žalūzijas, es varēju noregulēt augiem ideālo apgaismojumu: vijolītes vairs nestiepās pēc gaismas, un saules apdegums pazuda.

Lasi vēl: “5 noderīgas WhatsApp funkcijas, par kurām daudzi lietotāji nezina”- Kādas zini tu?

Draugs man paskaidroja vēl agrāk: lai vijolīte uzziedētu, tā ir pareizi jālaista. Ziedam nepatīk pārmērīgs mitrums, bet tas negatīvi reaģē uz pārmērīgu gaisa un augsnes sausumu. Lapām nav iespējams uzšļakstīt ūdeni, tāpēc augu ieteicams rūpīgi laistīt un tikai augsni nepieciešams samitrināt. Pannā var vienkārši ieliet ūdeni un pēc pusstundas notecināt atlikušo šķidrumu.

Turpini lasīt, kuri ir tie augi- vampīri, nākošajā lapā

Leave a Comment