Šai iedzīvotāju kategorijai gaidāmas naudas piemaksas pie pabalsta, tomēr nāksies pagaidīt

Šai iedzīvotāju kategorijai gaidāmas naudas piemaksas pie pabalsta, tomēr nāksies pagaidīt kamēr pabalsts tiks izskaitīs. Kad varam to gaidīt? 

Nākamā gada valsts budžets ļaus atjaunot piemaksas pie vecuma pensijas daļai pensionāru.

Pēc steidzamās apstiprināšanas Saeimā un pirmā lasījuma pieņemtajiem grozījumiem pensiju likumā tiks noteiktas piemaksas tiem pensijas saņēmušajiem, kuri izgājuši pensijā 2012., 2013. un 2014. gadā.

Pēc ilgstošām diskusijām politiķi beidzot ir vienisprātis par tiesībām saņemt pensiju piemaksas visiem pensionāriem, un ir svarīgi, ka šim lēmumam ir nepieciešamais finansējums. Likumprojekts ir cieši saistīts ar 2024. gada valsts budžetu, un par to vēl jālemj otrajā lasījumā.

 

Pensiju piemaksas tiks atjaunotas pakāpeniski tiem cilvēkiem, kuri darba gaitas ir noslēguši un ir devušies pensijā pēc 2012. gada.

Izmaiņas paredz, ka piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijas par apdrošināšanas stāžu līdz 1995. gada 31. decembrim saņems tie, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija ir piešķirta no 2012. gada.

Līdz šim pensiju piemaksas tika piešķirtas tikai tiem senioriem, kuri devās pensijā līdz 2011. gada decembrim. Ja pensija tika piešķirta no 2012. gada, piemaksa pie pensijas netika piešķirta, radot nevienlīdzīgu situāciju salīdzinājumā ar tiem pensionāriem, kuriem pensija tika piešķirta līdz 2011. gada beigām.

Piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām, kuras tika piešķirtas periodā no 2012. līdz 2028. gadam, tiks atjaunotas pakāpeniski līdz 2029. gadam.

Šīs piemaksas tiks izmaksātas sākot no nākamā gada, un pirmie saņēmēji būs tie pensionāri, kuri ir devušies pensijā 2012., 2013. un 2014. gadā, kā paredzēts likumprojektā.

Lasi vēl: 5 bīstamākās 2024. gada zodiaka zīmes, ar kurām nevajadzētu ielaisties konfliktos, jo tas var beigties bēdīgi

Piemaksas tiks piešķirtas no 2024. gada 1. janvāra un izmaksās vienlaikus ar aprīļa pensiju un piemaksu.

Iemesls, kāpēc seniori nevarēs saņemt pensiju piemaksu janvārī, ir saistīts ar nepieciešamību ieviest vismaz četru mēnešu pārejas periodu likumprojekta ieviešanas procesā. Tādējādi, lai gan piemaksas tiks piešķirtas jau janvārī, tos faktiski saņems tikai aprīlī.

 

Arī jaunās māmiņas ar bērniņiem gaida patīkamas izmaiņas sakarā ar pabalstiem. Kad tas tiks piešķirts? 

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment